Pár hodin se synem

Share Button

Táto, pojď, jedeme na ryby, jak rádi tohle my rybáři slyšíme. No co vám budu povídat, vyrazili jsme hned.  Krátká výprava na menším revíru přinesla 2 krásné šupiny.  Na výpravu jsem si vzal spíše rychlejší nástrahy jako peletky, kukuřici, plovečky a menší průměry boilie. Krmení pouze formou větších PVA punčoch, není tajemství a ví to každý, kdo mě zná, že tento materiál používám rád a mnohdy i když mohu nástrahy vyvést, což tentokrát tedy nebyl ten případ, na tuto výpravy jsem si vzal své oblíbené 10 ft pruty Anaconda Walker Rod.  Po krátce prohlídce revíru  jsem si všiml, že kapři se motají pod protějším břehem, který vypadal podemletý a tráva byla přerostlá do vody.  Vsadil jsem na nástrahu nade dnem.  Plovka 14 mm na fluorocarbonovém návazci 5 cm nade dnem, které jsem v tomto místě předpokládal bahnité.

Záběr nečekaně přišel hodinu po nahození, krásný lysec, hluboký, široký, zdravý, no překrásný kapřík. Syn radost, já radost, co si více přát. Pár hodin od záběru se nic nedělo, kapr po záseku prodrandil pod protějším břehem a ostatní ryby zahnal. Bylo to evidentní, aktivita utichla, kapři nebyly nikde vidět. Mladej se začal  nudit a jak už to u dětí bývá zajímalo ho všechno okolo a pomalinku hrál na mou nervovou soustavu.  Naštěstí záhy  mě z této situace vytrhl zvuk hlásiče a další tentokráte už větší kapr se přišel podívat  na naší podložku.  Opět se nechal zlákat 14 mm plovečkou zalitou esencí Banana Split s řady Bionic.

Potom co jsme odbavili našeho šupinatého kamaráda, juniora přepadl hlad a tak jsme se odebrali pod ochraná křídla mojí manželky, která nás nakrmila, napojila a my mohli v poloze na zádech přemýšlet o další výpravě kterou podnikneme.

S pozdravem Marek a Sebastián Tichý  za Anaconda Czech Team.