Párhodinovky

Share Button

Od poslední výpravy, respektive zprávy od vody uplynula docela dlouhá doba, zhruba něco málo přes měsíc, kdy jsem se vzhledem k časově náročné práci k vodě nedostal ani na pár hodin. Odstartoval měsíc červen, který byl na můj vkus docela deštivý a já už nevydržel takhle dlouho bez toho, co tak moc miluji a tak jsem vyrazil konečně zase k řece Labe a to jen na celý den.

20160601_164219

Na místě loviště jsem letos ještě nebyl a o to víc jsem byl natěšený na samotný lov. Místo jsem ani nepředkrmoval, byla to tzv.. “ rychlo-výprava „. Bez jakéhokoliv partiklu jsem na jednu montáž nainstaloval nadipovanou 20 mm kuličku krevety s česnekem a na druhou montáž nenadipovaný boilie česneku v kombinaci 20 + 16 mm kuličky, samozřejmě obě montáže s pva punčochou. Za celý den jsem měl jeden záběr na kombinaci česnekového boilie a výsledkem byl malý šupi, který vyčaroval úsměv na mé tváři a to i vzhledem k tomu, že vzhledem k datu se jednalo o období kapřích radovánek, kdy tyto šupinatí tvorové v době rozmnožování moc potravu nepřijímají, avšak není to pravidlem.

P1030267

V půlce měsíce června jsem byl pozván bratránkem na příjemné posezení s přáteli, samozřejmě, kde jinde než u vody a to poblíž města Roudnice nad Labem, kde je pro mě úsek řeky Labe jednou velkou neznámou, avšak zde to bylo pojato ze strany všech zúčastněných jako sešlost s kamarády a tak to zde i vypadalo 🙂 soudek piva, nějaký ten panáček atd. I tak jsem si ale na místo přivezl vercajk.

IMG_0002

Nebyl čas něco vymýšlet, byl jsem zde jen na pár hodin a z informací od zde sedících rybářů jsem skoro také nic nedozvěděl, ( reliéf dna, hloubka atd..). I když to zde bylo o ničem jiném než o rybařině, bylo mi líto zde neprostřít pár koulí Anacondy. A tak na jeden prut šel opět česnek, tentokrát ve variaci 20 mm boilie s Pop up Crunch new formula též příchutě o velikosti 16 mm a na druhou montáž šla maiska v mé oblíbené kombinaci 20 + 16 mm, nenadipované. K oběma montážím pva punčocha + cca 100 kuliček boilie ke každé montáži. Montáže jsem směroval, dá se říci na slepo a tak jsem byl po třech hodinách lovu překvapen, že se mi rozezněla cívka na prutu s boilie příchutě kukuřice, chcete -li s maiskou. Ryba vzala za své až u samotného břehu, kde předvedla jakou výdrž má. Zhruba po 10 minutách se v podběráku zjevil nádherně stavěný čistý šupi, který opět ukázal, že řeka Labe v celé své délce skrývá krásné kapří tvory a nejen to. Po fotodokumentaci byla stanovena váha na rovných 15 kg s délkou 92 cm. Tento labák udělal velkou radost nejenom mě, ale i ostatním zúčastněným. Byl to též jediný záběr této pár hodinovky a ráno hurá zpět do rodného Ústí n.L.

20160617_194418

Nyní mám za sebou 5-ti denní výpravu, ale o té Vám milý čtenáři povím až zase příště. Jen Vám prozradím, že jsem si pochoval jeden z mých labských klenotů.

Tímto přeji všem kaprařům úspěšný nástup do letní části sezóny a za pár dní se zase ozvu.

Za Anaconda Czech Team David “ Šaman “ Pejřil 

P1030262

P1030265