Pískovna

Share Button

Dne 8.4. to připadá na neděli.Jsem se vypravil na pískovnu tady u nás.Pískovna se nachází kousek za městem. Bohužel jsem dorazil na místo dosti pozdě kolem 9:30.Tak tedy rozbaluji věci a zapisuji si docházku ,když v tom přichází pán z rybářské stráže. Kontrola proběhla v pořádku. Poté se loučíme a já spěchám k věcem. Stojan nachystán a připravuji montáž.

Na dnešek jsem si předem nadrtil boilie jahoda smíchal s method mixem a přilil ovocný booster. Tím vzniká skvělá směs do PVA. Na háček dávám 10mm neutral pop up šup do vody. Na druhý prut přichází podobná ale kukuřičná. Pruty nahazuji dál od břehu k hraně. Voda je zde studená, jsem zvědav co se bude dít vzhledem k směru větru, který fouká přímo ode mne. Po dvou hodinách slunění přichází první opatrný záběr. Vyskakuji ze židle a lehce přisekávám. Na prutě dle mého odhadu mám kapra kolem 5 kg, bohužel po chvilce ryba padá a já neštasten vyrábím nové jahodové PVA a nahazuji zpět. Poté se delší dobu nic neděje, tak stahuji jeden prut a měním taktiku nastražuji banánové boilie s 10 mm pop up pridávám pár pulek do pva a nahazuji.Nečekám dlouho a v podberáku mám kapríka o délce 45 cm.Rýchle foto a ryba míří zpátky do vody.

        

V dalších 8 hodinách jsem tahal menší kapříky co každých 45 minut.Bylo to skvělé ale bohužel jse mi nepodařilo přelstít některého z dejších velikánú.Věřím že se jsem brzo vrátím s novím odhodláním a pár velikánu přemluvím.I tak to byl krásný den u vody na slunícku ve skvělém prostředím.

Za Anaconda Fans Václav Ochotný