Po vytření

Share Button

Kapří radovánky jsou již minulostí a léto je v plném proudu. Jak již jsem avizoval v předešlé zprávě, v druhé polovině měsíce června jsem využil dlouhodobějšího volna a vyrazil jsem na 5 dní k řece na horní tok, kam jinam než na Labe. Počasí předpovídalo docela vysoké teploty jak v noci, tak i přes den. Místo jsem nepředkrmoval a po příjezdu na místo jsem lovnou část hned zasypal několika lopatkami partiklu z 50 kg barelu vařené kukuřice + řepky. Letos jsem si vzal poprvé k vodě také něco ze sladkého boilie a to kombinaci Tutti-Frutti a Maisky.

20160622_090412

Boilie s příchutí kukuřice jsem celou výpravu aplikoval v kombinaci 16 + 20 mm na dno, nenadipované, jen s pva punčochou a na druhou montáž sladkou bombu v pojetí Tutti-Frutti v kombinaci na panáčka – 20 mm kulička + 16 mm žlutá plovka Neon pop-up : poctivě nadipované jak v tekutém, tak v práškovém dipu. Předpověď počasí byla slunečná, bez deště, průtok řeky stálý, pohybující se okolo stupnice 170 m3/s a voda byla dosti zkalená.

20160624_140311

Ke každé montáži jsem přikrmoval jen v ranních a večerních hodinách a to zhruba 1 kg od obou příchutí a tak to bylo i po celou výpravu. K večeru prvního dne začala hladina Labe rapidně klesat a tak to probíhalo během prvních 2 dnů vícekrát, což mě osobně ze zkušeností nikdy k úlovkům nepomohlo, ba naopak. Prvního záběru jsem se dočkal po 36 hodinách, kdy se z nepatrného záběru na maisku podobajícího se záběru od cejna stala pomalá a táhlá jízda. Bylo pár minut po půl 11 a ryba si brala pár metrů vlasce směrem po proudu. Ke břehu se nechala přitáhnout bez větších problémů a u břehu se po dvou výpadech uvelebila v síti podběráku.

IMG_0038

Tento šupi oslnil svou mohutnou stavbou těla, zejména tedy hlavy. Váha se ustanovila na konečných 18,30 kg s délkou 92 cm. Já byl plný radosti a eufórie, o to víc, když to byla letošní první ryba tohoto místa zároveň s první letošní návštěvou tohoto fleku. Následující den ráno kolem půl 8 se mi opět rozeznil signalizátor a výsledkem byl po 10 minutovém boji další šupi, tentokrát bojovný mohykán, který mi nedal nic zadarmo. Výsledkem bylo 13,5 kg o délce 89 cm, opět na boilie s příchutí kukuřice.

IMG_0058

Třetí a čtvrtý den mi do lovného místa najela bílá ryba a navíc přes denní dobu se teplota vzduchu vyšplhala přes 30°C, což byla opravdová výheň, která i kapry odmlčela od příjmu potravy a tak dalšího záběru jsem se dočkal až pátý, respektive poslední den výpravy, kdy do třetice všeho dobrého opět maiska vzala za své a zachutnala labákovi s váhou 13,20 kg v délce 85 cm. Byl to třetí a zároveň také poslední kapr této vycházky a i když jsem doufal, že se mi podaří zdolat za tu dobu více kapřích velikánů, z místa jsem odjížděl spokojen.

20160622_091252

Kapři byly v plné síle i své kráse přes to, že za sebou měli rozmnožovací fázi svého druhu. Začátkem měsíce července chystám kromě výprav na kapry také vycházku zaměřenou vyloženě na amura bílého a tak doufejme, že se mi nějaký ten rusák podaří ulovit. Všem slušným kaprařům a rybářům mnoho štěstí v lovu na jejich oblíbeném revíru a také hezky strávenou letní dovolenou se svými nejbližšími, jakožto já, který Vám tuto zprávu píši ze břehu Máchova jezera.

Mnoho kouzelných okamžiků u vody Vám přeje Šaman z Anaconda Czech Team

IMG_0028