Podzimní vycházka k vodě

Share Button

Je tu podzim, to je roční období, které mám z rybářského hlediska velmi rád. U vody je sice už trochu chladněji, ale okolní krajina je velmi krásná, listy stromů se začínají zbarvovat a kaprům velice chutná.

Pro toto roční období mám jasnou volbu krmení, jahodový krém a kukuřici z řady crunch new formula. Tyto příchutě mi vždy přinesly krásný úlovek a nedám na ně dopustit. Jednu 20 mm kuličku spolu s 16 mm plovkou stejné příchutě je prostě tutovka. Tentokrát jsem se vypravil na řeku Labe, po předchozích deštích byl tok trochu prudší, i přes to se 130 g olovo udrželo na svém místě. Trochu přikalená voda mi hrála do karet, a začal jsem vesele vnadit k nástrahám. K vnadění jsem používal jen boilie, snažím se vyvarovat peletám či partiklu abych zbytečně nepřilákal tlouště, a cejny kterých tu plave nespočet. I tak se tomu ovšem nadá zabránit a sem tam se nějaký splete na háček. 

Za tuto výpravu se mi povedlo zdolat na břeh 2 kapry 8 a 9 kg dále mi jeden spadl přímo u podběráku, „takové věci se občas stávají, ale dokážou mě pěkně naštvat“ a jedna rybka mi zajela do vázky, montáž se mi podařilo vyprostit, ovšem ryba tam už nebyla. Krásně strávený víkend u vody, i když počasí moc nepřálo a pořád pršelo, sledoval jsem okolní krásy aspoň z bivaku z vyhřátého spacáku.

Za Anaconda Czech Team Petr Smítka