Poprvé na Berounce

Share Button

Když mi kamarád Venca volal, jestli bych s ním nevyrazil na Berounku, bez váhání jsem souhlasil a na výpravu se moc těšil. Berounka byla pro mě nová neprozkoumaná voda, tím pádem i trochu výzva. Věděl jsem, že bez lodi a echolotu se neobejdu, chtěl jsem si to tam pěkně projezdit a zmapovat dno, abych věděl, co si můžu a nemůžu dovolit.

Dno tam bylo velice členité, na kousku krásná mělčina, dno porostlé trochou trávy, uprostřed potopený kmen. Na straně druhé překrásná hrana koryta, dosahující hloubky až 3,5m s tvrdým dnem pokrytým kamínky. Na výběr bylo i chytání hned pod břehem, přes který byli převislé stromy a keře. Prutů jsme měli dost, protože s námi vyrazila i moje přítelkyně Bára, tak jsme se rozhodli vyzkoušet všechny již zmiňované místa. Strategii jsme měli celkem hned vymyšlenou, na mělčinu do trav pop-up boilie, do hloubky zase potápivé boilie a pod břeh, kde se nalézala menší vrstva bahna silně dipované panáčky, aby boilie nenabíralo zápach bahna. Jako příchuť boilie jsme zvolili všemi oblíbený Halloween, mnou velmi oblíbenou příchuť Nutz Corn, Bára vsadila na Strawberry Milkshake a Venca zase na Fire Tuna.

Pop up jsme používali stejných příchutí a krmit jsme se rozhodli směsí boilie a pelet zalitou tekutou potravou. První záběr přišel druhý den v podvečer a hned po pár sekundách jsem věděl, že zdolávání nebude jednoduché, místní kapři přesně vědí, kde je jaká vázka a kde roste hodně trávy pod vodní hladinou. Namířil to rovnou do hustého travnatého porostu a já ze břehu neměl šanci. Naštěstí jsme měli sebou loď, z které jsem kapra úspěšně zdolal. Stejný postup zdolávání se opakoval ještě 4x. Bez lodi by se nám nepodařilo zdolat jedinou rybu, všechny záběry přišli z hrany koryta na boilie Halloween a Nutz Corn, největší kapr vážil 11,5 kg. Nejspíš na mělčí část řeky bylo ještě chladno, teplota vody měla v tu dobu 13°C. nic méně řeka Berounka mě tak uchvátila svým kouzlem, možnostmi a krásou místních kaprů, že jsme tam určitě nebyli naposledy a moc se těším na chvíle strávené na tomto břehu.

Za Anaconda Czech Team Petr Smítka