Power carp LC 14000

Share Button

Power carp LC 14000

V oblasti smekacích navijáků jde vývoj stále kupředu a vyvíjejí se všelijaké možné brzdné systémy, tvary a desingy u nových stojů,  pro naše lepší a pohodlnější  zdolávání ryb. Někdy je to až úsměvné. Já osobně si myslím, že jistota je jak se říká kulomet a  pokud nechci do navijáku investovat horentní sumu vždy doporučuji jednoduchost a jistotu  to je v mých očích  stoprocentně smekací naviják s horním brzdným systémem. U tohoto  tipu navijáku se dá již od řekněme dvou tisíc korun  pořídit  slušný stroj co vydrží velkou zátěž v těžkých soubojích  s většími rybami.

 

V letošním roce jsem měl  tu čest  testovat novinku naší firmy a to stroj Power carp  LC 14000. Nový Power Carp LC 14000 je elegantní kaprový naviják v moderním, uhlíkovém designu. Má perfektní vedení vlasce, silnou přední brzdu a zesílený oblouk překlapěče, což je velice důležité při střetech s velkým soupeřem. Má mělkou, ale dlouhou cívku s vysokou kapacitou a je určen pro dlouhé náhozy. Je také ideální pro lov na dlouhé vzdálenosti, kdy je potřeba nástrahu vyvážet.Výhodou je speciálně perforovaná cívka, díky čemuž se značně snižuje celková váha navijáku, která je  725g. Naviják je vybaven 10 kvalitními kuličkovými  ložisky.

      

Na ose je 1 jednocestné válečkové ložisko pro okamžitou zarážku zpětného chodu.Celkový vzhled navijáku  budí respekt jedná se o robustní, odolný naviják s tělem s grafitového materiálu. Naviják je vybavený zesílenou ocelovou hřídelí. Rolnička navijáku je vybavena ocelovými kuličkovými ložisky. Náhradní cívka není součástí balení, lze ji však bez problémů dokoupit a to samozřejmě v originálním  provedení, ze stejných materiálů a ve stejném desingu jako je cívka originální.

Výrobce uvádí kapacitu  350metrů  vlasce  0,35  praxe ukázala  že tento údaj  je trochu scestný, na těžkou kaprařinu používám  při lovu s možností vyvážení vlasec o průměru  0,36  a  400 metrový návin na naviják zahučel jak nic, nedošlo  k přesnému měření, ale myslím že vlasec o průměru 0,32mm 0,33mm, který je dle mého názoru jeden  z nejprodávanějších na kaprařinu zmizí do cívky v návinu 500 metrů bez větších problémů.

Při zdolávání  ryb,  brzda reagovala velice příjemně nedocházelo k přisekávání a nepravidelného odvíjení. Naviják spolehlivě pracoval  i  při zdolávání  velkých kaprů,  Při nahazovaní  se vlasec z cívky odvíjel bez problémů a díky velikosti cívky  jsme docílili  náhozů  do velké dálky. Samozřejmě v praxi normálně s nástrahou  do vody, netestovali jsme naviják v nějaké soutěži v hodu do dálky  což je v posledních letech  velký trend.

Závěrem  musím říct, že za cenu 3149 korun se jedná o velice příjemný stroj a spolehlivého partnera při lovu ryb. Za svou osobu  bych tento produkt  určitě doporučil .

S pozdravem Marek Tichý Anaconda CZ