Pozvání

Share Button

Ahoj, hned na začátku bych chtěl poděkovat kamarádovi Davidovi který nás pozval na písník Machač, nedaleko Pardubic, pro nás neznámou vodu. Jelikož jsme o tomto revíru zatím slyšeli jen chválu a máme rádi výzvy, nemohli jsme se dočkat 1. června, na kdy byla návštěva domluvena. Po příjezdu padla volba na místa 6 a 7. Úplně první věc, co jsme udělali bylo, že jsme si připravili člun, echolot a jeli se podívat, jak vypadá dno a kam nejlépe umístit naše nástrahy.

 

Asi metr od našeho břehu už jsme byli na 4 metrech, největší hloubka je na revíru 7 – 7,5m nikde žádná lavice ani jiné místo, které by nás nějak zaujalo. Proto jsme se rozhodli zavážet až na druhou stranu rybníka, na hloubku okolo 3,5 – 4 metrů, kde mají ryby klid a kde se budou ryby na sluníčku vyhřívat. Už při prvním zavezení se začalo rapidně oteplovat a jak jsme předpokládali, ryby se stahovali k hladině. Hned bylo jasné, že revír je velice dobře zarybněn.Bylo nám jasné, že alespoň na dva pruty budeme muset použít zig – rig, abychom dostali nástrahu do sloupce, kde se ryby zdržují. Přes den jsme neměli moc štěstí, navečer však přišel Leošovi krásný záběr, jako první zabodoval a to krásnou, zdravou rybou. Váha ukázala něco málo přes 19 kg, to je velice pěkný začátek, další ryba přišla kolegovi Marcelovi, který na 2 x16mm pop up vytáhl pěknou rybu o váze 13kg.

Do té doby než jme šli spát už žádný záběr nepřišel, ráno ve 4 hodiny zabrala mě, byl to menší kapřík o váze okolo 6 kg a to spapal 2 x 24mm Halloween. Další den se mi nepodařil žádný záběr, za to Leoš, který ten den musel odjet si na rozloučenou vytáhl 16kg kapra. Zůstali jsme jen s Marcelem a Davidem, který měl spoustu záběrů, ale ryby se bohužel nepovedlo vyndat z vody. Marcel vytáhl ještě dvě ryby o váze 13 kg. Nakonec museli domu i kluci, protože David dostal silnou alergii a nezvládl by to, takže na poslední noc jsem zůstal sám. Navečer se začalo konečně po 3 dnech ochlazovat. Pořád jsem doufal, že si vytáhnu ještě nějakou velkou rybu, věřil jsem, že něco vyjde a vyplatilo se,  začalo to okolo 2 hodiny ráno, sice menší, ale přece kapřík cca 8 kg. Asi po hodině co jsem to zavezl přišel další kapřík, už trošku větší, krásných 10,2kg, byl jsme rád že jsem navázal kontakt s rybou, ale byli tam ještě další dva pruty a pěkně zavezené, ten třetí jsem nahodil jen do půlky rybníka.

Ráno v 5 hodin se ozval hlásič, následovala jízda a za chvilku byl kapr venku, krásná, zdravá ryba o váze 14,6 kg, byl jsem spokojen, na rybě bylo vidět že se někde odírala. Kdybych ji stihl před vytřením, mohla být váha ještě větší. Odjíždím spokojený, krásně jsem si zachytal, odpočinul a už se moc těším na další návštěvu tohoto pěkného revíru.

S pozdravem Petrův zdar za Anaconda Czech Team Vašek Šikl