Rozloučení s prázdninami

Share Button

Rozloučení s prázdninami

Je tu konec prázdnin… My už klasicky trávíme tento čas s rodinou na jezeře pod Blaníkem.Ikdyž na rybách mám nejradši ten klid, tak tuhle akci se skotačícími dětmi si vždy strašně užívám!

Tento rok nás sice strašila předpověď počasí, ale co, máme pořádný bivak a nejsme z cukru. K vodě přijíždíme ve čtvrtek po práci. Po vybalení věcí a že jich je pro celou rodinu, se konečně pouštíme do zavážení prutů, což nám jde od ruky, protože na to mám dobré pomocnice. Stylem kdy já pokládám montáže a holky krmí, jsou za chvíli pruty ve vodě. Můžeme v klidu rozdělat oheň a čekat jestli kapříci budou při chuti.

Nestačili jsme ani upéct prvního buřtíka a Halloween už zase začal prokazovat své kvality a děcka se radují z prvního šupináče na podložce. Je fakt boží pozorovat ty cácory, jak se společně starají o rybu. Jedna nabere vodu a druhá jí polévá. Pak nastane focení, Aňa drží a Eliška musí zvednout ploutvičku, pořádná póza. Já si jen přeji, aby tyhle chvíle trvaly věčně!

Je tu páteční ráno. Užíváme si ranní kávu a ještě i pěkného počasí. Záběry chodí pravidelně, z čehož mám radost, protože pro tuto výpravu jsem změnil styl krmení. Je tu velký tlak od sumečka amerického, tak jsem krmil jen pár hrstmi stejného boilies na které jsem i chytal. Ukázalo se to jako správná cesta, protože za víkend skončil na háčku jen jeden „Truman“ a na záběrech to nijak neubralo!

K večeru se přihnaly mraky a přišla pěkná buřina, která prověřila naše bivaky. Ty ale obstály na výbornou. Myslel jsem, že změna počasí změní aktivitu ryb, ale nestalo se, nějak jim to na chuti neubralo a tak jsme nasadili pláštěnky a užívali si vesele dál. Aňa už mě ani nechtěla pouštět k zdolávání. Jediné moje štěstí je, že Eliška ještě neunese podběrák jinak bych tu byl zbytečný!

Velkým pomocníkem se pro tuto sezonu, zvlášť při zavážení, ukázal nový vlasec Fluo Vis, který je za denního světla ve vodě prakticky neviditelný a v noci po nasvícení čelovkou krásně svítí a zamezí se tak namotání motorem.

Na této výpravě jsme používali boilie Halloween, Strawberry Milkshake a Nutz & Corn.

Všichni jsme si konec prázdnin moc užili a příští rok jsi to určitě zopakujeme!

Za Anaconda Team Jirka Hejna Aňa a Eli