Předposlední výprava

Share Button

Konec roku se pomalu blížil a já se se svým parťákem vypravil na 5 denní výpravu na svazovou přehradu. Počasí hlásili už chladné a to ve mně vzbuzovalo, že by se mohl povést opravdu pěkný úlovek. Na místě, kde jsme lovili, jsme už chytali. Bylo to před měsícem od této výpravy. Povedlo se nám za tu výpravu ulovit pěkné kapry. Věřil jsem, že i tuto výpravu si zachytáme. Měli jsme o hodně lehčí to, že jsme už znali dno před našimi místy z předešlé výpravy.

Taktiku lovu jsem zvolil úplně stejnou. Pod háček jsem dával jednu 20 mm kuličku Fire Tuna + pop-up 16 mm Garlic a 2 x 20 mm boilie Krill Bill. Oba pruty jsem zavážel. Pokládal jsem je do různých hloubek. Vždy jsem přihodil pár boilie o stejné příchuti a ještě Halibut pelety.

          

První dny jsem nedostal šanci zaslechnout zvuk mého příposlechu. Až třetí den ráno přišel záběr a při zdolávání jsem o rybu přišel – nebyla to velká ryba. K večeru jsem dostal další šanci. Po zvednutí prutu jsem rybu už necítil. Byl jsem sám na sebe už naštvaný, protože jsem už dva záběry neproměnil. Poslední den přišla pomalá jízda a po zvednutí prutu si ryba brala hned vlasec z cívky. Vyrazil jsem ihned na člun. Po delším souboji jsem podebral nádherného, starého lysce. Měl jsem v tu chvíli takovou radost, že jsem se na něj nemohl vynadívat. Je to můj největší lysec se svazové vody, kterému zachutnalo boilie Fire Tuna.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk