Při krátkých vycházkách se stále daří

Share Button

Není tomu, tak dlouho co jsme opět aktivně navštěvovali svazovou vodu na pár hodin. Ať už s Romanem, nebo každý sám. Taktika lovu byla stále stejná. A to aktivně krmit malými dávkami v příbřežních partiích řeky bez využití partiklu. Jedno takové dopoledne se Roman vydal sám na naše nové místo, kde jsme nějaký čas nebyli. Romanovi se podařilo udělat jeden záběr od kapra. Krátce po příchodu k vodě se Romanovi naprosto nekompromisně rozjel pravý prut, kde měl nastraženou jednu kuličku 20 mm Gammaruse z řady LT- Fish. Po pěkném boji v proudu si Roman podebral vysokého šupináče.

 

Po několika marných pokusech o fotografii pomocí samospouště Romana z tohoto trápení vysvobodil okolo jdoucí německý turista, který Romana vyfotil. Ovšem foto je nevalné kvality, jak už to tak u nerybářů, bývá což je většinou cena za to, že jste u vody sám. Já jsem se po kamarádovi vydal zkusit štěstí také sám a to na místo, kde se mi podařilo ulovit v poslední zprávě zmiňovaného pěkného lysce. U vody jsem byl v opravdovém zajetí rybářů tzv. krmítkářů. Asi po dvou hodinách jsem měl poctivou a plynulou jízdu na prutu, kde jsem měl nastražené 2x dvacet milimetrů krevety s česnekem na velmi dlouhém vlasu. Tuto kombinaci jsem si letos vyloženě oblíbil a opět byla úspěšná. Po nádherném a docela urputném boji, jsem si podebral šupináče ve skvělé kondici s váhou nad šestnáct kilogramů. Vedle sedící známí rybář mě naštěstí vyfotografovali.

DSC_1395

Tento den to byl opět jediný záběr během pěti hodin lovu, ale já naprosto spokojeně odjížděl domů. Za nedlouho po tom, jsme se již společně s Romanem vydali k řece. Stražili jsme opět letošní novinku Krevetu s česnekem, která letos prostě a jednoduše předvádí famózní výsledky. Na druhé pruty putovala stará dobrá Mais, kterou člověk nic nezkazí. Během lovu jsme vytáhli pár jesenů a Roman během poledne zdolal ještě kupodivu nevytřenou vysokou šupinatou jikernačku, která neodolala zmiňované Mais z řady Crunch New Formula. Na tuto rybu se nám oboum opravdu dobře dívalo…

Poslední vycházka byla opět společná a to přes noc na jiný úsek svazovky. Kapři perfektně spolupracovali od začátku asi i vzhledem k tomu, že Roman den předem místo předkrmil cca kilem naší letošní „number one” Krevety s česnekem. Prvními úlovky byli šupináči kolem sedmdesáti centimetrů, ale my jsme si užívali parádní chytání. Těsně před půlnocí jsem měl razantní jízdu, kdy mi následně Roman podebral již slušného říčního šupináče. My opouštěli druhý den vodu s tím, že se nám podařilo přelstít šest kaprů, ze sedmi záběrů.

11541917_1594302104167624_3088060899417159868_nJiž nyní plánujeme jednu delší letní výpravu, tak uvidíme, jestli se nám něco podaří ulovit. Všem slušným rybářům přejeme úspěšné prázdninové lovy.

S pozdravem za Anaconda Team Dvořři a Roman