Připomenutí zimních měsíců

Share Button

Začal nám rok 2018 – měsíc leden. Na to že byl leden, bylo počasí relativně teplé a já se mohl s mým parťákem Jirkou Kučerou věnovat jednomu rybníčku, který rád navštěvuji na konci roku a naopak na začátku roku. Nejedná se o soukromku, ale o vodu jednoho majitele, který to má jako koníček. Jsem moc rád, že zrovna my patříme k jejich partě, která tam může chytat.

 Teď k tomu nejdůležitějšímu – taktika lovu a montáže. Jelikož voda byla na sklonku zamrznutí, tak jsem chytal v nejhlubších místech rybníka. První místo bylo u kaberny, hned pod kamenitou hrází. Na dně je velká vrstva bahna. Krmení jsem řádně zalil přelivkou Halloween. Peletky o velikosti 4 mm a na kousky nakrájené boilie jsem zalil večer před odjezdem. Vše do sebe krásně nasálo přelivku. Pro maximální zatraktivnění vše jsem posypal Carp Dream mixem Robin Red. Místo jsem si před nahozením prokrmil dvěma lopatkama. Teď už zbývalo jen co nejpřesněji montáž nahodit do krmného místa. Jako nástrahu jsem použil 16 mm pop-up Halloweenu zaprášený v powderu o stejné příchuti. Druhý prut jsem směroval o kus dál, před kabernu, téměř k prostředku rybníka. Tam jsem si pomocí spombu zakrmil druhé místo a vlasec navijáku zaklipoval pro přesné náhozy. Směs do spombu jsem dával stejnou, jako na první prut montáž i nástraha byla stejná. Jelikož je na dně dost bahna, tak jsem zvolil delší montáže cca 30 cm. Fluorocarbon 35 mm mi posloužil dobře.

Záběry přicházely nejdřív od menších kaprů, ale byla to radost tahat takhle v lednu i malé kapry. Později se dostavili i místní domorodci, kteří měli 10kg+ . Dojížděl jsem k vodě vždy na den. Za těchto pár vycházek se povedlo ulovit dost kaprů. Byl jsem mile překvapený.

Za Anaconda Czech Team  Ondřej „Souček“ Suk