První jarní vycházka

Share Button

Den odjezdu na první rybářskou výpravu se kvapem blížil a já se nemohl dočkat, až po té dlouhé pauze zase nahodím pruty do vody. Při těchto vycházkách, kdy je voda ještě studená a kapři nejsou tak aktivní jako třeba v létě, je potřeba něčím zaujmout. Já pro tyto účely nejraději používám plovoucí nástrahy, takzvané pop-up boilie. Pop-up boilie ještě „zastříknu“ sprejovým dipem, aby nástraha byla ještě atraktivnější.

V chladné vodě se snažím kapry spíše aktivně hledat, třeba u potopených stromů, nebo najdu zajímavou hranu pod vodní hladinou, než abych se je snažil stáhnout na velkou krmnou kampaň na jedno určité místo. V praxi to tedy vypadá tak, že nahodím prut na mnou vybrané místo a přihodím cca 3 hrsti krmení, když pak záběr nepřijde řekněme do 8hodin po nahození, prut nahodím jinam. Samozřejmě čas se bude lišit podle času, který chci u vody strávit. Co se týče krmení nebojím se sáhnout po peletách, nebo vařeném partiklu, samozřejmě to ani s ním nepřeháním.

Na partikl se také mohou stáhnout menší kapři a záběr přijde rychleji, v chladném počasí zahřeje u srdce každý kapr. Na této výpravě jsem používal pop-up Nutz Corn a Strawberry Milkshake z řady Bionic Crunch, na které se mi podařilo ulovit tyto 3 krásné kapry. Už teď se těším na další výpravu, která bude doufám velmi brzy a třeba se mi podaří touto taktikou chytit další kapry.

Za Anaconda Czech Team Petr Smítka