První lovy

Share Button

A máme to tady, sluneční paprsky velice pozvolna ohřívají hladiny našich vod a tak nastal čas, aby se už ze zimní letargie probudili i ti rybáři, kteří tak ještě neučinili.  Na delší výpravu jsme si nenašli dost času, ale alespoň na neděli jsme vyrazili s Danem a Vaškem na kapry.  Vhledem k nízké teplotě vody jsme zvolili  boilie Halloween a další 2 příchutě z řady Bionic taktéž na sladké bázi. 

Po prvních dvou hodinách lovu nám bylo jasné, že musíme na kapry jít velice na jemno.  Kuličky jsme ořezávali, používali silně dipovaná PVA s ovocnými peletami, poslali do akce drobné pop up boilie a úplně vyřadili návazce z pletené šňůrky, které jsme nahradili jemným  fluorocarbonem.

 

Je strašně důležité v této době kdy ryba ještě není 100% aktivní, sledovat, co se děje a reagovat na každý podnět, někdy i opravdová drobnost může rozhodnout o tom, zda budete úspěšní nebo ne.

Byly jsme na revíru, kde jsme byly poprvé, vodu jsme v podstatě neznali,  potkali jsme 3 rybáře, ze kterých se nám podařilo vytáhnout nějaké informace o revíru, nicméně  každý říkal něco jiného a vlastně si protiřečili, musíte si to rychle přebrat v hlavě, analyzovat a reagovat.

Náš účet otevřel Dan, prvním záběrem a kaprem na naší podložce někde před polednem tato ryba byla jasnou informací, že změny co jsme udělali, se vyplatili. Mírně jsme přikrmili drobnější peletou a trochu se do toho opřeli, dost důležitá se ve finále ukázala přesnost nahazování. Chytali jsme v protějším břehu, pokud jsem z nějakého důvodu nedohodil, kam bylo potřeba, záběr se nedostavil.

Den jsme uzavřeli v podstatě pro všechny s dobrým pocitem.  Na naší podložku, jsme dostali sedm krásných ryb. Pět kusů kapra a dva kusy Amury. Jasnou volbou bylo PVA plné drobných ovocných peletek  doplněné drobným pop up boilie pod háčkem velikostí 10 až 14 mm rozličných barev a kombinací, které nachytalo valnou většinu ryb.

S pozdravem Marek, Dan a Venda  za Anaconda CZ