První mráz

Share Button

Je to už pár dní, co jsem vyrazil s parťákem na stojatou vodu ve středních Čechách. Standart to u mě není, ale měl jsem příležitost si vyzkoušet zase jinou vodu a naučit se něco nového. Na dané vodě se měly nacházet i hodně hezké ryby a ty byly mým cílem, který jsem si stanovil.

Bohužel při zjišťování pár informací, jsem zjistil, že dno je hodně zabahněné. A tak jsem se snažil zvolit takovou montáž, která nezapadne hluboko do bahna a prezentace nástrahy bude co nejefektivnější. Po příjezdu na místo jsem se snažil co nejrychleji vybalit a připravit nové montáže. Jemná 25 liberní ztužená šňůrka byla již dávno osvědčená a tak jsem na jeden prut zvolil právě ji. Na druhý prut jsem zvolil standartní pop up sestavu s PVA punčochou. Čím jednoduší tím lepší.

Podle předpovědi počasí měla teplota v noci klesnout až pod bod mrazu a tak jsem si říkal, jestli jsem si neměl vzít topení. Předpověď počasí nelhala a opravdu mrzne. Trošku jsem si přál, abych nemusel vylézat z vyhřátého spacáku do toho mrazu. Ale na druhou stranu, představa o nádherné rybě mi moje přání vyvrací.  Chvilku po půlnoci přichází krátký píp. Oblékám se a spěchám k prutům. Swinger je krásně přilepený na hlásiči a ryba se pomalinku rozjíždí. Beru prut do ruky a začínám zdolávat rybu na druhé straně. Trošku mi na těchto rybách chybí ta bojovnost, jako mají třeba kapři na řekách, ale co nemají v síle, získávají na váze. Po relativně dlouhém přetahovaní, konečně kapra podebírám a hned parádní kus.

Splnil jsem si svůj cíl a chytnul rybu, pro kterou jsem tady. Nádherný kapr přes 15 kg, který se nechal zlákat na panáčka Halloweenu, s krásnou stavbou těla. Bohužel velká změna počasí, která panovala, už nepřinesla rybu, která by stála za fotku.  I tak se skvělá výprava povedla na výbornou a třeba se sem ještě jednou podívám.

Za Anaconda Czech Team Jiří Kučera