První mrazík

Share Button

Počasí nám předpovídalo, že v noci už bude teplota klesat pod bod mrazu. Můj čas mi umožnil vyjet k vodě na pár hodin. Revír jsem měl vybrán hned. Vyrazil jsem na malou svazovou řeku.

Jako nástrahu jsem použil boilies Mais a 16 mm pop-up Tutti frutti a Shellfish společně s 16 mm pop-up Strawberry Shellfish. Tyto příchutě jsem i přikrmoval na lovná místa. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat, udělal ho velký tloušť. Voda je už studená a tak začal velký boj s místními tloušti. Při pozorování hladiny jsem zjistil, že kus pode mnou vyskočil 4x pěkný kapr. Občas byla vidět pěšinka bublin na hladině. Nijak jsem se nerozmýšlel a hned jsem se přesunul. Přesun se mi vyplatil, protože po chvilce přišel záběr z místa, kde kapr skákal. Byl to krásně stavěný šupík. Udělal mi velkou radost.

Netrvalo to dlouho a dostal jsem další dva záběry, ale ryby jsem bohužel nevytáhl. Začalo se stmívat a začalo lehce přimrzat. V tu chvíli se mi ozval signalizátor záběru. Po dlouhém souboji jsem podebral dalšího šupináče a to byla také poslední ryba. Bohužel jsem musel balit. Byl to zase  další krátký lov na malé svazové řece, který sem si moc užil!

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk