První výprava

Share Button

Je tomu pár dní co jsem vyrazil na svou první delší rybářskou výpravu za kapry. Pod dohledem  blanických rytířů, kteří na nás hleděli  z nedalekého návrší, jsme vybalili naše vybavení  na pěkné vodní ploše o rozloze přibližně 13 hektarů na říčce Blanici. Pro mě voda úplně neznámá, proto jsem vsadil na informace od kamaráda, který měl s danou lokalitou  více zkušeností ,  vzhledem k počasí a teplotě vody jsem předpokládal výskyt kaprů v hlubší části  u hráze rybníka.

 

Krmení  jsem si poskládal jak jsem zvyklí  v první fázi  jsem zakrmil drobnější rychle rozpustnou peletou abych ve vodě způsobil trochu zmatku a poté jsem začal krmit pouze tvrdším krmení  aby v místě zůstávala  jen větší ryba, tuto strategii volím vždy na neznáme vodě když si chci udělat přehled  o  rybí osádce, nevadí mě ze začátku přítomnost drobné a menší ryby , to že se ve vodě něco děje vzbudí vždy zájem  i větších kusů  a pokud mám čas tak se mě tato strategie většinou opravdu vyplatí zejména na výpravách  4 a více dní .

Vzhledem k relativní zimě, záběrů  bylo méně a začali jsme kapry  4 až 6 kg. To se hold  musí vydržet , druhý den  už jsme ulovili rybu k 8 kg a poslední den už kapra atakující  11 kg hranici . Zajímavé bylo  že přesto že boilie Halloween které jsem na tuto první výpravu zvolili jako hlavní nástrahu máme v 16 20 a 24 mm  tak každý by čekal  z jara drobné sousto přizvedl třeba malou popkou ,  tak totálním topem  byla  24 mm  bez  popky pouze obalená v powderu.

Tolik  report  z první výpravy  ..

S pozdravem  Marek  Tichý  Anaconda Czech Team