Řádkáč

Share Button

Opět jsem vyrazil na řeku Vltavu. V plánu jsem měl lovit celý víkend na jednom místě. Vše jsem si připravil dopředu, hlavně hodně návazců. Jelikož se mi stavá, že často musím díky členitému dnu měnit háčky. Tak mám návazce připravené dopředu, abych se u vody nezdržoval a mohl co nejrychleji nahazovat zpět do vody.

Tentokrát jsem udělal změnu a nepoužíval jsem vůbec boilies Halloween. Vím, že tohle boilies mi na této vodě funguje na jedničku. Je čas dát i šanci naší řade Bionic Crunch. Chvilku jsem přemýšlel, jaké příchutě zvolím, ale dlouho to netrvalo a já měl jasno. Boilies Scopex a Fire Tuna jelo se mnou. Dvě kuličky boilies pod sebe jsem dával Scopex a Fire tunu jen jednu singl kouli. Odvezl sem partikl s peletami do míst, kam jsem nahazoval své montáže. Na každou montáž jsem ješte dokobroval cca 1 kg boilies – vždy o stejné příchuti, co byla pod háčkem. 

První záběr přišel chvilku po nahození. Nečekal jsem, že se takto rychle záběr dostaví. Kaprovi zachutnaly dvě kuličky Scopexu. Rybu jsem pouštěl zpět do vody s přáním, aby mi poslala nějakého pěkného lysce. Seděl jsem na židli, popíjel kafe a kochal se po noční hladině – byl to krasný relax.

Ráno jsem se probudil a nevěřil jsem svým očím. Parta lidi v blízkosti mě – neeeee. Věděl jsem, že tohle nedám a vše jsem zabalil a odjel na jiné misto – ale o tom jindy. K večeru jsem se ale přesto vrátil a věřil, že ryby zareagovali na moje krmení, co leželo ve vodě. Po nahození prutu to zase netrvalo dlouho a já si užíval další zdolávaní z tohoto místa. Když jsem přitáhnul rybu k podběráku, nevěřil jsem svým očím – yeeeees, je to řádkáč. Měl jsem strašnou radost. Sice to nebyl velký řádkáč jak sem si přál, ale tohle mi stačilo. Rybu jsem s velkým respektem a opatrností pustil zpět do Vltavy.

Zase kombinace dvou kuliček Scopexu zafungovala báječně. Nad ránem se mi rozjel konečně druhý prut. Bojovný šupík se nechal zlákat na Fire tuna. Na toto boilies to byla jediná ryba.   

Za Anaconda Czech Team Ondřej Suk