Řádkáč

Share Button

Léto nám ještě neřeklo sbohem a tak jsem využil posledních velmi teplotně zdařilých teplých dnů tím, že jsem opět vyrazil na amura, kterého se mi ještě letos nepovedlo chytit. Na minulé výpravě se mi bohužel žádného rusáka přelstít nepodařilo a tak je tu pokus č.2. Počasí bylo na lov amura ideální, jasno a teploty okolo 30 °C. K vodě jsem přijel v dopoledních hodinách a čas na ulovení nějaké té ponorky jsem měl jen do druhého dne do večera, takže žádná sláva. O to více jsem musel mít vše doladěno a připraveno do úplného detailu. Opět jsem vsadil na jahodový krém a tutti-frutti z řady Crunch, které jsem podpořil nenahraditelnou polňačkou v množství něco málo přes 50 kg, která při lovu amurů nesmí chybět. Shodou náhod mi to ráno před odjezdem psal jeden kaprař, že zrovinka teď vytáhl amura na váze necelých 17 kg, což mě o to více hnalo co nejrychleji k vodě. Měl jsem v plánu jet na spodní tok řeky, ale bohužel místo bylo obsazené a tak jsem jel opět na horní tok Labe, na místo, kde se mi přesně před rokem podařilo ulovit dva pěkné kousky amura bílého.

č.1

Místo jsem po příjezdu okamžitě zasypal 20 kg kukuřice a 1 kg boilie od každé příchuti. Obě montáže jsem nainstaloval na panáčka – jahodový krém o 20 mm kuličce řádně dipované v tekutém dipu s plovkou Neon pop-up žluté barvy o velikosti 16 mm, též nadipované v jah.krému s pva punčochou a na druhý 20 mm kuličku tutti řádně diplou společně s plovkou Maisky o velikosti 20 mm, též s pva punčochou. K večeru mi kolem krmného místa začali lovit sumci a že to byli pořádné rány a tak jsem ani nedoufal, že by mi nějaký amur do kukuřičného koberce najel.

č.2

Záběr za celou výpravu přišel jen jeden a bylo to druhý den ráno. Konvoj ze Sibiře to sice nebyl, ale byla to ryba na kterou jsem doteď ještě nikdy nenarazil. Forma kapra zvaného “ řádkáč “ , to je něco s čím se kaprař nesetká na každé výpravě. Ze začátku jsem myslel, že mám na prutu nějakého 6-7 kg dorostence, avšak u břehu jsem jen zíral, když se mi ryba poprvé zjevila.. První můj řádkáč, řekl jsem si,…

20160726_13463820160823_114632

Tyto formy kapra jsou opravdu nádherné a já se nemohl vynadívat při pohledu na tohoto řádkáče, kterému zachutnala plovka s maiskou. I když se mi opět nepodařilo ulovit amura, tato ryba mi to plnohodnotně vynahradila.

č.3

Předpověd počasí je zatím velmi slibná, tak uvidíme zda-li se mi letos nakonec podaří přelstít aspoň jednu bojovnou mašinu z Ruska 🙂

 Z Polabí na severu Čech Vás slušné rybáře zdraví Šaman z Czech Teamu Anaconda.

č.4