Řeka – druhá etapa

Share Button

Již v prvním části jsem se zmínil, že záběry se dostavily velmi brzy. To pokračovalo i nadále. Velmi jsem si to užíval. Měl jsem také i několikrát dva kapry na podložce.

Jak už jsem psal, měl jsem s sebou pouze 16 mm boilie Halloween. Na jeden prut jsem dával pouze jednu kuličku a na druhý prut dvě kuličky. Více záběrů přicházelo na jednu 16 mm kuličku. Montáže používám k menším průměrům boilies z 35 lb fluorocarbonu. Mám rád tyto montáže. Na dně nebyly žádné velké vázky, tak jsem této montáži věřil a nezklamala.

Na záběrech jsem poznal, že kapři vždy najeli v hejnu. Málo kdy přišel záběr a pak do dalšího záběru delší dobu se nic nedělo. Vždy, když najelo hejno kaprů, tak to začalo jezdit na oba dva pruty. Byla to krásná dřina. Snažil jsem se po odjetí hejna vždy nakrmit, aby tam zase leželo nějaké krmení pro další hejno ryb.

Počasí se druhý den docela změnilo a začalo více foukat. Věřil jsem, že toto počasí mi bude hrát do karet. Dělaly se krásné čepice na hladině a občas i mírně zapršelo – prostě kapří počasí. V pátek i v sobotu večer se dostavil dost silný vítr. Bylo to chvilkami až nepříjemné. Vítr doprovázel silný déšť a bouřka. Po skončení bouřky se kapři vždy ukázali na místech, kde jsem chytal. Byla to paráda.

Dále v poslední etapě.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk