Rodinné štěstí

Share Button

Konečně nám mrazíky skončily a začíná být venku opravdu krásně. Jaká by to byla škoda nevyužít volného času a nevyrazit s rodinkou na ryby. Volba místa byla předem domluvená a já jsem měl jen pár hodin na sbalení všech věcí. Cesta utekla jak voda a já jsem se  dostal konečně na soustavu malých rybníčků, kde se budu snažit ulovit nějakého kapra. Nečekám od toho žádný zázrak , rozhodně zde nebudou trofejní ryby, ale o to tu přece nejde. Důležité je, aby si člověk pořádně odpočinul  a dostal se také do přírody a pokud se povede nějaká šupina, je to jen bonus.

Konečně nahozeno a může se jen čekat. Příroda je zde nádherná, žádná civilizace ani ruch lidí. Zvolená kombinace na prutech byla stále stejná, poslední  zbytky minulé řady Crunch leží na dně v příchutích Mais a na druhý prut zkouším pro letošní rok boilie Halloween doplněné o pop up stejné příchutě.

Ryby přes den moc spolupracovat nechtěli, za to v noci přicházely záběry v celku pravidelně, ale bohužel od kaprů juniorů. Avšak poslední den mé krátké výpravy se změnilo počasí, pro mě k lepšímu, avšak rodinka byla jiného názoru. Přestalo svítit sluníčko, občas zafoukal vítr a chvilkama drobně zapršelo. To byla moje chvíle na ulovení o trochu lepší ryby.

Čekal jsem u svých prutů a čekal jsem na záběr. V tom přichází krásná divoká jízda. Užívám si nádherný boj s rybou na druhém konci mé sestavy, která je od konce minulého roku zlepšena o nový naviják nighthawk  a tak si krásný boj užívám o to více. Stroj pracuje na výbornou a nemá žádný problém si s prudkými výpady ryby poradit.

Po této změně počasí  se povedlo udělat ještě pár záběrů, ale velikost ryb se už nadále nezvyšovala. Tuto výpravu považuji za splněnou a již brzy se pokusím vydat na další.

Za Anaconda Team Jirka Kučera.