Rodinné štěstí

Share Button

Je pondělí ráno a mám vyjímečně volno a tak se rozhoduji, že si uděláme rodinný výlet. Manželka ví, co pro mě rybařina znamená a tak ani neprotestuje (naopak, tváří se velmi nadšeně), když jí oznamuji, že bychom se mohli vydat na prosluněný den k vodě a ukázat mladé generaci, že je lepší být venku než doma u telky.

Po krátkém balení plenek a svačiny vyrážíme směr oblíbený revír a mě už v hlavě opět šrotuje, co těm mlsným tlamkám dnes nabídnu za dobroty, tak abych holkám ukázal vysněnou rybu a ne jen prázdný podběrák. Máme štěstí a rybník je téměř prázdný. Vybíráme si místo dle chuti a je vidět, že aktivita ryb má stoupající tendenci.

Jako základní krmení volím takzvaný kapří guláš skládající se z krmných pelet různých velikostí zasypaných krmením Harrison s velkým obsahem partiklu a to celé přelité boostrem Halloween. Pod háček pak putuje osvědčená kombinace na první prut 24 mm boilie Halloween a na druhý prut jak jinak než 20 mm boilie Mais (kukuřice) s půlkou plovky na panáčka. Záběr na sebe nenechá dlouho čekat a už po cca deseti minutách k naší velké radosti zdolávám amurovité torpédo, kterému zachutnala právě 24 mm kulička.

Není nic krásnějšího než pohled do obdivných dětských očí, pro které je táta hrdinou, když zdolá velkou rybu. Den příjemně utíká a holky se skvěle baví. Jak se zdá tak pobyt na čerstvém vzduchu má opravdu něco do sebe.

      

Při dalším záběru se neubráním pokušení a prut dávám do ruky manželce, která si tak zdolává svého prvního kapra a je to pro ni opravdu velký zážitek. Jak se říká, s jídlem roste chuť a tak po amurovi a krásném naháčovi se nám zachtělo pohlédnout také na šupinatého bojovníka a protože stál svatý Petr při nás tak i toto přání se nám těsně před odjezdem splnilo a na břeh se podíval i krásný šupík.

Z tohoto odpoledne jsem si odnesl jeden cenný poznatek a to že nejkrásnější hračka pro děti nemusí být drahá, ale na celé odpoledne plně postačí pár kuliček boilie, které mi pak dcerka ani nechtěla vrátit. No vánoce se pomalu blíží a tak vím co přistane pod stromečkem…

Za Anaconda Czech Team Jirka Hejna.