Rybačka

Share Button

Jak jsem již psal naposledy, výprava na svazovku přes noc byla pro nás velice úspěšná. Na místo jsme přijeli ve večerních hodinách. V rychlosti nahodili a mírně nakrmili boiliesem a vařenou kukuřicí. Na místo za námi přijel náš přítel Ivo Sláma a zdržel se zhruba do půlnoci. Už zhruba po čtvrt hodině jsem na středový prut dostal pěknou jízdu. Po záseku jsme v proudu viděli poměrně velkou ocasní ploutev kapra a já tušil, že se bude jednat o slušnou rybu. Po docela urputném boji mi Roman podebral dlouhé šupinaté, torpédo bez centimetru devadesát čísel dlouhé. Rychle jsme rybu odfotili a pustili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poté šel Roman přehodit svůj prut nahozený kousek vedle. Swinger byl v tento okamžik ve své původní poloze od nahození. Roman zvedá prut a na jeho konci visí ryba a ne zrovna malá. Všichni na sebe nechápavě koukáme. Roman si myslí, že rybu podsekl. Boj jako přes kopírák, ale na jeho konci je šupináč a ještě vetší a mi mu naměříme devadesát dva centimetrů. Toto se odehraje během asi dvaceti minut od nahození všech prutů a to nám dává tušit skvělý předzvěst této výpravy. Při této chytačce praktikujeme styl krmení málo, ale průběžně a často a to se nám nezřídka, kdy vyplácí. Poté si ryby dávají chvíli pauzu. Ovšem ne na dlouho a Roman po setmění chytá dabl. Nejprve vytáhne tmavého šupináče, když mu ho podeberu, rozjede se mu i druhý prut. Na jeho konci je menší, pěkný lysáček. Gratuluji lovci a všichni se shodujeme na tom, že lepší začátek jsme si opravdu přát nemohli. Do půlnoci přidáme menší šupíky, které odháčkujeme rovnou ve vodě. Hodně jsme si s kolegou slibovali, co se týká rybí aktivity na čas těsně kolem půlnoci a po rozednění, ale byli jsme trochu zklamaní, protože tento dobrý čas byl naprosto hluchý na záběry. Ovšem poctivé záběry jsme si to vynahradili během dne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhý den vytahuji dalšího většího šupináče a kamarád a kolega v jedné osobě také nezahálí. Je ukrutné vedro a nám do konce výpravy zbývá pár hodin, než všechno zrekapitulujeme u vychlazeného piva, někde pěkně ve stínu…Přichází mi záběr a Roman mi podebere šupinatého mlíčáka, ze kterého na podložce doslova lítá naše kreveta s česnekem. A není jediný, který obdobnou věc během výpravy předvedl. To je vždycky dobré znamení. Jsme velice rádi, že toto boilie jako novinka na tento rok, splácí naše velké naděje a jeho úspěšnost se nám nastínila již loni koncem sezóny. Těsně před balením ještě dostávám po urputném boji lysce, který nám také zaneřádí podložku J)))) Po celou dobu jsme lovili na krevetu s česnekem o průměru 20 mm z řady Crunch New formula. Ke kterému jsme dávali pva punčochu, či šňůrku na které bylo pět, šest půlek tohoto boilie. K samotnému zákrmu jsme posílali samozřejmě boilie na které jsme lovili, plus poslední zbytky koulí o průměru 16 mm a to čistý česnek a tygří ořech opět z řady Crunch New formula. Plus partikl, který ovšem letos nevyužíváme, tak jako tomu bylo například loni. Partiklem jsme krmili velice střídmě ostatně tak, jako boiliesem. Takže za těch necelých čtyřiadvacet hodin u vody jsme s Romanem vytáhli jedenáct kaprů plus nějaké tlouště.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parádní rybařina a krásná výprava. Škoda jen, že se nám nepodařilo narazit na nějakou nevytřenou jikernačku, i když o pár dní později se nám to podařilo, ale o tom až v další zprávě, teď jedeme na ryby….

Za Anaconda Team Petrův zdar Dvořři a Roman

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA