Rybářský stojan Anaconda Bent Hopper

Share Button

Rybářský stojan Anaconda Bent Hopper Pod

Zdravím všechny příznivce Petrova cechu! V této recenzi bych Vás rád seznámil s opravdu hodně povedeným stojanem Bent Hopperem. Osobně jej používám již dva roky a stal se mým společníkem na všech mých výpravách. Splňuje vše, co jako rybář a také student vyžaduji.

Bent Hopper Pod je elegantní, hliníkový a co je hlavní, tak praktický stojan. Jeho sestavení trvá asi 3 minuty. Dá se velice rychle a snadno upravovat do různých poloh, dle členitosti a reliéfu břehu.Při plném vysunutí prostředního dílu dosahuje délky až 130 cm, což je za mě naprosto dostačující. O stabilitu stojanu se starají 2 páry teleskopických nohou s bajonetovým zajištěním, navíc je v přední i zadní části stojanu umístěna vodováha pro perfektní vyvážení. Tento způsob aretace na nohou je můj nejoblíbenější, protože k funkčnosti již není třeba dalších plastových pojišťovacích pák, které mohou být náchylné k prasknutí.

Součástí balení jsou však 3 páry nohou o následujících rozměrech:

1. Velké nohy – 70 až 140 cm

2. Střední nohy – max 60 cm

3. Malé (zadní) nohy – max 40 cm

Jak jsem již zmínil, se stavěním tohoto stojanu nebudete moc dlouho ztrácet čas díky robustnímu aretačnímu kloubu s pojistnou matkou. Laicky řečeno, povolíte matku, umístíte držáky hrazd a nohy do správné polohy a zase jen matku dotáhnete.

Dále v balení naleznete dva kusy panoramatických (ohnutých) hrazd pro 3 udice, jednu kratší a jednu delší (přední). Jejich velikost je dostačující a bez problému zde umístíte 3 pruty s velkými navijáky. Díky tomuto faktu, výsledná poloha udic je lehce do tvaru písmena V, tudíž větší pohodlí při zavážení na dlouhé vzdálenosti a celkově menší šance na zamotání vlasce při zdolávání. Samozřejmostí jsou 4 šroubovací kolíky k hrazdám v délce 15,5 cm, proto se vyška umístění hrazdy dá regulovat asi o 10 cm.

Celková přepravní váha je necelých 5 kg a rozměry jsou 83 x ⌀14 cm. Proč průměr? Protože je tento stojan dodáván v praktickém a vyztuženém válcovém pouzdře. Díky tomuto tubusu se o svůj stojan nemusíte bát. Největší výhodu vidím při balení věcí do auta. Nemusím dbát na to kam stojan položím. Klidně mohu položit stojan na dno kufru auta a zaskládat těžkými taškami a mám jistotu, že bude vždy v pořádku.

Rybářský stojan Bent Hopper z produktové řady Anaconda bych rád doporučil jak začínajícím rybářům, tak i rybářům, kteří své vybavení vystavují extrémním podmínkám a hledají nejvyšší kvalitu. No a konečně třešnička na dortu! Tento stojan stojí necelé 3 tisíce korun, což je úžasný poměr ceny a výkonu! A v tomto případě to platí více než kdy jindy.

Za Anaconda Czech Team Šimon Zapletal.