Rybářský stojan Anaconda Black Barrier Pod

Share Button

Rybářský stojan Anaconda Black Barrier Pod

Firma Saenger ve své produktové řadě Anaconda připravila na jaře roku 2019 novinku v podobě stojanu BLACK BARIER POD. Tento produkt jsme vám představili na únorovém veletrhu For Fishing. Jelikož mě ihned padl do oka, záhy po této akci jeden z mazlíků dorazil i ke mně domů a byl zařazen do mého arsenálu. Po roce používání vám přináším pár informací a zkušeností které jsem nasbíral.

Tento stojan vyčnívá z řady hlavně svou flexibilitou a multifunkčností. Maximální délka při roztažení rámu je až 160cm. Je vybaven moderními a stylovými fixačními pákami, které se velice snadno ovládají. O jeho perfektní stabilitu se starají čtyři silné výsuvné nohy. Průměr celé nohy je 30 mm, každá má dva zajišťovací klipy a její délka se dá až ztrojnásobit.

 

Moderní černý design se postará o jeho nenápadnost v terénu. Velice masivní konstrukce nabízí velkou stabilitu. Hodí se jak na menší vody, tak velké stojaté vody, tak i na řeky, kde obzvláště oceníte možnost stojan postavit do výšky, aby jste si snížili odpor vlasce při lovu v tekoucí vodě.

Výška postaveného stojanu může být od 70 cm až do 185cm při plném vysunutí předních nohou. Nohy stojanu je možné fixovat ve dvou polohách. Váha stojanu se pohybuje okolo 4 kg což je plně dostačující pro stabilitu díky širokému rozvoru nohou, tak i únosné v případě transportu.

Další velkou výhodou je rychlost postavení. Přestože se jedná o velký stojan po zabalení do tašky je krom hrazd v podstatě kompletní. Po vyndání a zafixování, dle vaší potřeby, přidáte jen hrazdy a je hotovo. Velice praktickou věcí je že součástí hrazdy je i kolík, který se fixuje do rámu stojanu. U většiny stojanů se musí na hrazdy našroubovat u tohoto modelu je sklopný a fixovaný takže jen narovnat zajistit a hotovo. Všechny čtyři kolíky držící hrazdy jsou sami ještě teleskopické to znamená, že prostor pro všechny 3 navijáky je opravdu dostatečný. Hrazdy Barrier Podu jsou koncipované na tři pruty. Jsou 49 cm dlouhé což dává dostatek prostoru i pro ty největší kaprařské navijáky. Obě hrazdy jsou rovné a stejně dlouhé.

Samozřejmostí je i transportní taška z materiálu 600D polystyrenu, která se stará o bezpečnost vašeho mazlíka. Je opatřena vnitřními popruhy, aby byl stojan v pouzdře zafixován. Rozměry složeného Black barier podu v pouzdře jsou 95 x 30 x 15 cm .

Stojan můžu vřele doporučit, už jen díky faktorům (nízká váha, velká stabilita, rychlost postavení) se na dlouhou dobu stane mým partnerem při kapřích výpravách myslím že i cena je velice úměrná vzhledem k velikosti a provedení tohoto modelu.

Za Anaconda Czech Team váš Jiří Hejna.