S dcerou na rybách

Share Button

Jsou prázdniny a navíc se mi povedlo urvat týden volna. Rozhodování není dlouhé, balíme s Áňou vše potřebné a vyrážíme za dalším kapřím dobrodružstvím. Po cestě ještě přibíráme jejího kamaráda Kubu ( to se zas dozvím novinek ze světa YouTuberů !) Naším cílem byl náš oblíbený rybník, kousek od hory Blaník.

A protože nám cesta rychle utekla, za chvíli už jsme byli na místě a připravovali vše potřebné. Rozdělení úkolů bylo jasné, mladá krev se dala do nošení a já jsem se ujal prutů, aby byly nástrahy co nejrychleji ve vodě. Pro tuto akci jsem si s sebou vzal na vyzkoušení naší modrou perlu Dirty Berry a byl jsem zvědav, jak místním kaprům bude chutnat! Jako jistota ji kryl záda můj parťák Halloween, takže jsem byl v klidu. Mladí „padavani“ jsou velice šikovní a tak bylo za chvíli vše hotové, jak ze strany ryb, tak bydlení. A byli před námi tři krásné dny u vody. Děcka popadly feeder a šly vyhlásit válku místním banditům – Trumenům!

Já jsem skočil na člun a začal jsem s rozvozem nástrah, revír už dobře znám a tak za nedlouho byly všechny pruty ve vodě. Jeden prut putoval pod převislou vrbu a další k hrázi podél staré zdi. Na první zákrm ke každé kouli putovalo do vody cca 5kg krmné směsi boili a pelet, což si myslím, že bylo v tu chvíli dostačující s tím, že po každém závozu pár hrstí vždy přihodím.  Hodiny přibývaly, další chvíle jsem trávil krmením „dravé zvěře“, která si krátila čas nošením dřeva na oheň. Po večeři jsme usedli k ohni a kochali se pohledem do žhavých uhlíků a poslouchali život rybníka! Děti po celodenním shonu zanedlouho zalezly do svých pelechů a s konstatováním, že už bych také něco mohl chytit, když ony už mají deset sumečků, vypnuli jak žárovky!

Můj první záběr na sebe nenechal dlouho čekat a já hodinu nato zdolávám první rybu na  Dirty Berry, kapra tak deset kilo. Pokouším se vzbudit omladinu, ale po třetím kopnutí do lehátka to vzdávám a volím rychlou fotku kapra v podložce, aby mohl být, co nejrychleji ve svém království. Po zavezení prutu jsem spokojeně také zalezl do spacáku a usnul. Budíček přišel v šest hodin, kdy o sobě dal vědět Halloween a to už i za pomoci malých pomocníků putuje do podložky další kapr s krásnou váhou 13,20 kg. Po rychlém vyfocení a puštění, opět zavážím prut na svoje místo s další dávkou krmení s vidinou dalšího rychlého záběru. K moji nevůli i při značné snaze jsme bohužel přes den záběr neudělali! O to víc jsem si dal záležet s přípravou na noc a vyplatilo se. Povedli se zase dvě ryby ve skoro stejný čas! A opět v remíze pro moje boilies!

Poslední den jsem se rozhodl pro jednu změnu a proto jsem stáhl jeden prut od hráze a plán byl prochytávat s ním příbřežní partie. Prut budu nahazovat a proto chci mít jistotu, že nástraha bude na dně ležet jak má a tak přichází na řadu naše olovo Cast Bomb s bočním vedením návazce s kterým sem si absolutně jist, že je vše po nahození jak má! Změna se vyplatila a my konečně dosahujeme záběru i přes den a děti si zdolávačku můžou náležitě vychutnat. Na oslavu jsme upekli buřtíky a v klidu si užili poslední večer, protože další záběr už se ten den nepovedl!

Poslední kapřík přišel až ráno, kdy srovnal konečné skóre na 3:3  Halloween a nám nezbývalo nic jiného než začít balit. Děti si to moc užili a se zjištěním, že i bez You Tube se dá chvíli žít, jsme vyrazili domu.

 Za Anaconda Czech Team Jirka Hejna a Áňa.