Samba v rytmu deště

Share Button

Konečně jsem si po dlouhé době našel chvíli času a vyrazily jsme s parťákem Markem na krátkou víkendovou výpravu na jednu nevyzpytatelnou, velmi starou pískovnu. Když jsme před odjezdem sledovali předpověď počasí, byli jsme lehce nervózní, aby změna počasí a tlaku nezpůsobila u ryb absolutní nezájem o naše nástrahy. A tak jsem volili top nástrahy a naše oblíbené příchutě, hlavní roli hrál Halloveen 24mm, jasná volba byla i „Maiska“ (boilies s příchutí kukuřice) a třetí do party byla kreveta s česnekem.

dsc_0675

Vyrazili jsme v pátek ráno, po příjezdu zmapovali terén, postavili jsme si náš biváček Fortress 2, který svými rozměry 385 x 305 x 175 cm,zaujal nejednoho kolemjdoucího a po rychlé projížďce na člunu s echolotem jsme měli jasno o zajímavých místech a pustili se do zavážení a relativně masivního krmení kdy jsme naše vybrané boilies doplnili kukuřicí a novými Carp mixy z našeho sortimentu.

dsc_0591

Se setměním nás zahnal do bivaku očekávaný déšť a se sílícím větrem a blesky na obloze přišel první záběr lehce před půlnocí, výsledkem byl krásný lysec 16kg, rychle jsme se s parťákem převlékli do suchého oblečení a než jsem stihli vklouznout do spacáku hlásí se další prut, totálně mokří děláme pár fotek, opravdu v extrémních podmínkách. Další sada suchého oblečení bohužel už není k dispozici tak saháme do zásoby triček, Marek se rozhodl nezavážet, že chvíli počká, jenže déšť stále sílil. „Brácho, teď je řada na tobě“ ozvalo se z Markova lehátka. A jak to tak bývá intenzita deště byla na maximu a  v tu chvíli slyším zvuk svých hlásičů, pří výběhu z bivaku zahazuju tričko a tančím si to k prutům jen v trenýrkách a totožný taneční krok nasazuje i Marek. Ve stejném rytmu to pokračovalo až do 7 h do rána. 

dsc_0580

V tu chvíli jsme měli venku 6 kaprů. Na této vodě slušné skóre. Jakmile ustal déšť vyrazili jsem na loď, umístili montáže na svá místa a k našemu milému překvapení záběry pokračovaly i přes den, Marek jich měl o něco víc, protože o něco víc krmil, opravdu se potvrdilo kdo nenakrmí nezachytá. Odpoledne jsem tedy v množství krmení přidal i já a připravovali jsme se na další deštivou noc, která byla na záběry malinko chudší, za to se zvyšoval váhový průměr a i mě se podařilo po rybách okolo 10kg dostat z vody krásného lysce s váhou 16kg.

dsc_0692

Ráno jsme si malinko přispali,počkali na oschnutí věcí a pří balení se dočkali ještě dvou záběrů a velice spokojení, mokří a neskutečně unavení jsme skočili do auta a vyrazili k domovu. Po cestě domů při hodnocení výpravy, jsme se shodli na tom, že se nám naše strategie volba krmení a nástrah 100% vyplatila a tyto příchutě boilies v kombinaci s Carp mixy jsou jasnou volbou při nadcházejícím podzimu.

Za Anaconda Czech Team Daniel Dušek a Marek Tichý

dsc_0583

dsc_0602

dsc_0613

dsc_0698dsc_0684

dsc_0615

dsc_0626

dsc_0630

dsc_0634

dsc_0643

dsc_0651

dsc_0659 dsc_0696

dsc_0700