Shell Fish vs. Horko

Share Button

S mým parťákem Honzou jsme plánovali, kam pojedeme o víkendu na ryby. Na internetu jsem zjišťoval, jaké má být počasí. Když jsem to zjistil, byl jsem zklamaný. Horko, horko a zase horko. Malou svazovou řeku jsme na tento víkend z důvodu počasí a lodičkářů zamítli. Proto jsme vyrazili na stojatou vodu – „Letos poprvé mimo řeku.“ Voda zvolena, auto naložené a už zbývá jen nabít foťák, vyspat se a ráno hurá na ně.

dsc_2005

Místo jsem zvolil u rákosí na mělké vodě. Při prozkoumání dna mi bylo jasné, že popky budou dnes hlavní nástrahou. Pruty nahozené, zakrmeno boiliesem a halibut peletkami  o průměru 16 mm a 20 mm zalitý melasou. Jako popky jsem zvolil 16 mm strawberry cream a 16 mm halloween. Uběhly 4 hodiny a já jsem byl stále bez záběru. Toto mi dalo pokyn k jiné volbě nástrahy. Sáhl jsem proto pro shell fish 20 mm + pop-up 16 mm strawberry cream. Chvilku po náhozu přišel krásný lysec. Tato ryba byla první a zároveň poslední tento den. Musíme balit, tak snad se zítra bude dařit o něco lépe.

dsc_2020

Ráno, ve stejnou dobu i na stejné místo, jsme dorazili. Na oba pruty jsem nasadil shell fish a 16 mm pop-up strawberry cream. První ryba na sebe nenechala dlouho čekat. Dnes bylo vidět, že teplé počasí rybám nevadilo. Celkem jsem ulovil za tyto dvě denní výpravy 9 kaprů. Vše na jeden prut, který byl v těsné blízkosti rákosí.

Za Anaconda Czech Team Ondřej “Souček” Suk

dsc_2028

dsc_2033

dsc_2042

dsc_2009