Spacáky Anaconda

Share Button
Spacáky Anaconda
Prázdniny i horké dny plné slunce jsou nenávratně pryč. Konec léta se rychle blíží a za pár dnů je tady podzim. Podzimní počasí nebývá zrovna vlídné, každý jistě zažil sychravá rána, kdy se nad krajinou vznáší mlha a teploty klesají rapidně dolů. Vlhký vzduch je vlezlý a chlad hledá skulinku kudy proniknout, aby nás mohl řádně potrápit.
spacák

Touha po úlovku, přírodě a odpočinku nás však láká po celý rok a mnozí z nás jsou odhodláni zkoušet své štěstí až do doby, než voda zamrzne. Výpravy už sice nejsou tak dlouhé, přesto zůstáváme občas přes noc u vody. Je proto nezbytné, zamyslet se nad vybavením, které budeme potřebovat s ohledem na naše pohodlí a hlavně zdraví. Mimo bivaku a lehátka nám pomohou tuto sychravou dobu překonat i mnohdy podceňované spací pytle.

Bez-názvu

Značka Anaconda vám nabízí na výběr hned z několika spacích pytlů, které jsou přizpůsobeny na pobyt u vody, od spacákové deky, přes spacáky do teplejších dnů, spacák univerzální, až po spacáky, které vydrží i tu největší zimu. Prvním produktem který stojí za zmínku je spacáková deka Sleeping Cover.

Sleeping Cover.

Pro odolné rybáře, kterým nevadí současné teploty, zatím postačí lehká a pohodlná spacáková deka Sleeping Cover. Deku lze snadno připevnit k lehátku pomocí sponek, které jsou součástí tohoto výrobku. Samozřejmostí je voděodolný materiál. Svými rozměry 210 x 145cm nám zaručí dostatečné pohodlí, je lehká, skladná a je vhodnou alternativou za spacák na letní období. Nicméně teplota klesá stále dolů a pro většinu rybářů bude vhodnější pro tyto dny použít spacák Night Warriors, který je k dostání ve dvou modelech. Prvním modelem je spací pytel NWII (Night WarriorsII) a druhým je spací pytel NWIII (Night WarriorsIII) Oba modely si krátce představíme.

climate

Spací pytel NWII je základní model spacáku poskytující slušný komfort za rozumný peníz. Vnitřní strana spacího pytle je příjemně polstrovaná a zajišťuje pohodlný až do teplot – 5°Celsia. V horní části je polstrovaný polštář. Tento model má rozměry 235 x 95 cm. Spacák má boční popruhy k přichycení k lehátku. Vnitřní strana je z voděodolného materiálu. Hmotnost je 5,0 kg. Samozřejmostí je fleecová podšívka, oboustranný zip pro rychlé otevření, vodu odpudivá vnější textilie a nechybí ani kvalitní přepravní pouzdro. Hlavním materiálem, ze kterého je spacák vyroben je polyester 190 T.

NW-IV

Spací pytel NWIII Třetí generace legendárních Night Warriors je konečně tady! Dokonce i na první pohled můžete vidět změny. Warrior III je ještě širší a pohodlnější. Dokonce i z vnější strany proběhla aktualizace a byl použit nový povrch vyrobený z měkkého a vodu odpuzujícího koženého materiálu. Samozřejmostí je fleecová podšívka a vyjímatelný polštář. V horní části je všita vnitřní kapsa 15 x 20cm na pro úschovu důležitých položek, jako jsou rybářské povolenky či mobilní telefon. Spacák má také masivní oboustranné zipy. Materiál na vnější straně je voděodolný a výrobce uvádí, že spacák pohodlně chrání až do  – 5 °C. Zkušenost nám říká, že hravě zvládá i teploty o něco nižší. Velikost: 230 x 105 x 10,5 cm. Přepravní rozměry jsou 50 x 45 x 45 cm. Přepravní hmotnost je cca 4.9 kg. Transportní taška z 600 polyesteru.

NW-III

Magic dream II.

Pokud jste náročnější na komfort a spací pytle Wariors vás neoslovily, třeba vás osloví model Magic dream II. Tento spací pytel je zárukou pohodlí. Aby nedocházelo k posouvání po zemi nebo lehátku, je vybaven protiskluzovou vrstvou. Spacák je vybaven kvalitní a silnou podšívkou zaručující pohodlí a teplo až do – 10°C. Na oboustranný vnější plášť byl použit voděodolný materiál. Je vybaven masivními oboustrannými zipy. Rozměry jsou 200 x 95 cm. Hmotnost je 4,8 kg. Transportní taška z voděodolného polyesteru 600 D. Pokud ani tento model neuspokojí vaše potřeby věřte  že model spacího pytle Level 4, který se právě chytáme vám představit vás posadí na zadek.jedná se o totální jedničku kterou můžeme nabídnout, spím v něm raději než doma v peřinách. Model je o trochu dražší ale investice je v tomto případě opravdu na místě.

magic-dream

Spací pytel Level 4

Nová generace spacích pytlů nabízí maximální komfort a unikátní flexibilitu. Zvláštností tohoto spacáku je, že se skládá ze dvou vrstev. Vnější vrstva má vrchní část z materiálu MST 10.000, který je zcela odolný proti větru i vodě. Uvnitř je 7,5 palce silná fleecová vložka opatřená masivním zipem quick lock. Vnitřní vložka je z 3,5 palce silného fleecu a je také opatřena masivním zipem. Obě části pytle se dají používat zvlášť nebo se dají spojit dohromady. Použijeme-li obě části spacího pytle, je zajištěn komfort až do -20°C. Ba naopak pokud jsou teploty nad nulou, doporučujeme vnitřní vložku vyndat. Spací pytel je opravdu teplý, a pokud nemrzne bude vám v noci více teplo, než vám bude milé. Rozměry tohoto krasavce jsou 224 x 102 x 11 cm. Dopravní rozměry jsou 50 x 45 x 45 cm. Přepravní hmotnost: je 5.8 kg. Součástí je přepravní pouzdro vyrobené z voděodolného polyesteru 600D. Jedná se o model použitelný do opravdu extrémních podmínek.

level4.1

Spací pytel Climate Plus II

Posledním modelem, který vám představíme je Spací pytel Climate Plus II, který je takovým celoročním partnerem pro každého rybáře, v létě v něm není teplo a v chladnějším období v něm není zima. Univerzálek pro každou situaci. Nutno říct, že se nejedná o model do opravdu extrémních mínusových teplot. Spací pytel o rozměrech 200 x 85 cm má na zadní straně popruhy k upevnění k lehátku. Velikou výhodou je vyjímatelná fleece vložka, díky které se dá spacák použít ve všech ročních obdobích při zachování maximálního pohodlí i bezpečnosti. Samozřejmostí jsou oboustranné masivní zipy. Spacák je vyroben z voděodolného materiálu. Je dodáván s přepravním pouzdrem.  Jeho hmotnost je 5,7kg

climate

Závěrem

Co říci. Snad jen fakt, že pod všechny tyto produkty se podepsala preciznost německého výrobce. Všechny modely jsem držel v rukou a zaručuji spokojenost. Mým miláčkem je spací pytel Level 4, ve kterém jsem prožil již mnoho velice příjemných nocí i v těžkých předjarních nebo skoro zimních podmínkách. Určitě stojí za zvážení i přikrývka Sleeping Cover, která za pár korun nadělá hodně parády.

S pozdravem a přáním mnoha teplých nocí v dobrých spacích pytlích se loučí

Team anaconda cz