Splněný sen

Share Button

Počasí si s námi hraje a při pohledu do kalendáře je to až zarážející.  Najít dva, tři dny v kuse kdyby bylo stálé počasí je umění a zkřížit je s pracovním nasazením tak, aby to vyšlo a na ryby se jelo ve slušném počasí, aby to mělo smysl, je letos fakt umění.

 

 

Poslední výprava na den, noc, den byla také, co se počasí týká na hraně, v den našeho odjezdu bylo nádherné jarní počasí, teploty k 20 stupňům, v noci ochlazení a druhý den déšť, zima, vítr a teplota okolo 10 stupňů. Nemám příliš dobré zkušenosti, co se týká apetitu ryb a zhoršení počasí, když je to obráceně ještě to jde. Ale takto ..  no, neojížděl jsem úplně s dobrým pocitem, ale už jsem opravdu potřeboval na vzduch.

 

 

Na výpravu se mnou jelo boilie Halloween a boilie Dirty Berry, které jsem se letos rozhodl podrobit velkým testům, protože mám takové příchutě rád. Hezky vonící kulička, fialové barvy, vůně směsi ovocných tonů a přídavkem asijského durianu. V hlavě jsem viděl kombinaci té kuličky s mými peletkami, příchutě třešeň.

Jako vždy jsem zvolil úplně klasické montáže s částečně obnažené ztužené šňůrky. Háček velikosti 4, doplněný rovnátkem. Pod háčkem jedna 20 mm kulička, doplněná velkým PVA s peletami. Krmil jsem jen kobrou a PVA.

Po několika záběrech od menších kaprů se během výpravy stalo to, co si už asi 3 roky přeji, ulovit na daném revíru, velkou rybu. Všichni to jistě znáte velice opatrný záběr pomalá jízda, zásek. Kotrmelec velkého těla, které vystřelilo k hladině a souboj. Starý, krásně stavěný zlatý šupináč s mocnou ocasní ploutví mě ukazoval, kdo je na revíru pán. Naštěstí vše dopadlo, jak má a po pár minutách zajížděl do hluboké sítě mého podběráku.

Ráno následujícího dne přineslo hned po ránu záběr, po nahození jsem se podíval na vodu a tak nějak jsem viděl, že je konec, pokud máte trochu smysl pro lov ryb, prostě to poznáte. Voda úplně zmrtvěla, totálně bez pohybu. 

Nicméně Dirty Berry mi ukázalo, co umí. Takže příště budeme pokračovat. 

Za Anaconda Czech Team Marek Tichý.