Správné rozhodnutí

Share Button

Počasí se lepší a je čas vyrazit k vodě. Dvoudenní vycházka je přímo stvořena na chycení hezkého kapra. Tentokrát beru na vycházku k vodě i svojí polovičku, která si přeje jet se mnou. Volba místa byla tentokrát na první pokus ne zrovna povedená. Blízko mého místa byli rybáři, kteří to pojali spíše ve stylu popíjení a dělání kraválu, a tak se to bohužel projevilo i na výsledku ryb. Solidní záběr, přišel, až k ránu,  kdy už všichni spali a nastal klid. Nechtěl jsem riskovat další takovou noc a tak jsem vše zabalil a změnil místo o pár kilometrů jinde. Druhé místo bylo přeci jen atraktivnější a věřil jsem mu více.

Při takových situacích je důležité neztrácet hlavu a vymyslet lepší řešení nebo něco změnit. Udělal jsem nové montáže a začal znovu makat, abych udělal nějaký výsledek. Celý den bylo dost vedro a tak jsem měl šanci trochu odpočívat a připravit se na noc. Věřil jsem, že v noci přijde záběr a chtěl jsem být na 100% připraven.

Předvečerní přehození a drobné zakrmení a vše je připraveno na noc. První krásný kapr přichází před půlnocí a já se jen usmívám, že strategie a změna místa funguje na výbornou. Panáčkem nové řady boilie se nechal zlákat krásný šupináč.

Ani jsem nestihl usnout a zanedlouho se rozjíždí druhý prut s Halloweenem. Změna místa, kde je klid a nikdo nedělá bordel, přináší své ovoce. Krásná ryba z malé svazové řeky, která svým vzhledem dává najevo, že se má opravdu dobře.

Ryby braly až do rozednění a tahle vycházka byla naprosto skvělá. Jen je škoda, že stále přibývá lidí, kteří u vody dělají bordel a šílený nepořádek. Věřím, že si časem lidé uvědomí, že přírodu máme jen jednu a podle toho se k ní chovat.

Za Anaconda Czech Team Jiří Kučera