Svazová přehrada a Fire Tuna

Share Button

Konečně se počasí trochu zchladilo a byly hlášený deště a bouřky. Proto jsem se rozhodl, že pojedu na týden na svazovou přehradu, která leží na řece Vltavě a tuto vodu má velice rád. Mám na ni hezké vzpomínky a to nejsem ještě starý.

Tentokrát jsem doma nechal partikl. Chtěl jsem tuto výpravu krmit pouze peletami a boiliesem. Proto jsem si s sebou vzal mix pelet 16 mm, 20 mm a 22 mm. Tyto pelety mám dlouhodobě odzkoušené a pevně jim věřím. Abych pelety ještě více zatraktivnil, přelil jsem je tekutými játry a přesypal Carp Dream mixem Robin Red. Robin Red se krásně nabalil na pelety a vytvářel ve vodě krásný oblak. Boilie jsem si tentokrát nabral Fire Tuna z masových příchutí ve velikosti 20 mm.

Montáže jsem používal kombinované. Pod háček na jeden prut jsem zvolil boilies Fire Tuna a zkoušel jsem i dvě kuličky. Na druhý prut jsem ještě k boilie přidával bílou plovku o velikosti 14 mm. Tato pop-up byla předem zalitá esencí Fire Tuna. Lovná místa jsem si důkladně prohlédl pomocí echolotu.

První den jsem ba každý prut nakrmil více peletami a zbylé dny jsem už peletami moc nekrmil, spíše boiliesem. První záběry přišly od menších kaprů. Kapři byli hezky stavěný, ale malý. Vůbec mi to nevadilo, naopak byl jsem rád. Aspoň jsem věděl, že se mi nějaký kapři na krmáku krmí.

Počasí, které mělo být deštivé, bylo nakonec slunečné. To mě docela štvalo. Záběry ale přicházely. Bylo zajímavé, že většinu záběrů jsem udělal odpoledne. Bylo to docela nezvyklé. Záběrů bylo dost a dařilo se mi zdolat všechny ryby až na poslední den. To jsem přišel o dvě ryby a jedna z nich mě mrzela. Byl to pěkný šupík 10+, ale to k tomu patří. Největší radost mi udělal kapr, který přesáhl hranici 15 kg. Takového kapra jsem si tuto výpravu moc přál.

Nejhezčí na tom bylo, že jsem měl odjet domů v pátek. Hlásili, že má v pátek večer foukat a pršet, což je dobré počasí na kapry. Proto jsem vše přehodnotil a zůstal jsem o den déle a to se vyplatilo. Dobře jsem udělal a přišla odměna.

Tuto výpravu jsem se konečně dočkal krásného amura, který si zobnul masového boilie. Nejúžasnější byla jedna 20 mm kulička Fire Tuna + 14 mm pop-up o stejné příchuti. Velmi jsem si užil pobyt u vody. Záběry přicházely za světla a o to to bylo hezčí. Díky sv. Petře.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk