Svazová přehrada

Share Button

Čas v práci nám dovolil vyrazit na týdenní výpravu na svazovou přehradu. Vyrazil jsem spolu s kamarádem v neděli, kolem oběda. Věřili jsme, že už budou někteří víkendoví rybáři odjíždět a my tak v klidu najdeme lovné místo. Měli jsme představu, kdy bychom zhruba chtěli chytat. Po příjezdu na místo, kde jsme se nalodili bylo dost lidí, kteří už odjížděli domů. Potkali jsme se tam s rybáři, kteří byli fajn. Informace, které jsme zjistili, nebyli moc dobré. Prý to moc nebere. Já ale stále věřil, že se nám povede něco chytit.

Vyjeli jsme na pádla a po chvilce jsme byli u míst, kde jsme chtěli lovit. Bohužel, všude bylo plno. Nezbývalo nám nic jiného, než pádlovat dál. Po 2 hodinách pádlování jsme našli klidné místo. Dohodli jsme se, že to na tomto místě zkusíme. Začali jsme vybalovat a chystat vše na lov.

Místa dle echolotu jsem si pečlivě našel a oba pruty rozvozil dál od sebe do odlišných hloubek. Na první zákrmy jsem měl směs Tygřího ořechu a Kukuřice. Krmil jsem také pelety a půlky boilie. První ráno přišel záběr od cejna a to samé bylo druhé ráno. Měli jsme středu a pořád jsem byl bez kapra.

Myšlenka v hlavě byla taková, že se musíme přesunout jinam. Vše zabaleno a už jsme pádlovali za novým dobrodružstvím. Místo jsme našli v blízkosti, kde jsme původně chtěli lovit od začátku. Znovu jsme vše vybalili a zavezli pruty. Tentokrát jsem krmil dvě hrstičky boilie, které bylo na půlky a celé. První záběr přišel hned první dopoledne. Krásný souboj na člunu a pak krásné focení s kaprem ve vodě. Moc jsem si to užil. Další záběr přišel ve čtvrtek k večeru a já zdolal krásného lysce.

Původní plán byl takový, že zůstaneme do neděle, ale jelikož nedaleko od nás přijeli další kapraři, kteří dlouho do noci popíjeli alkohol a dělali neskutečný hluk, tak jsme se v sobotu ráno sbalili a jeli domů. Nedalo se to vydržet.

Oba dva kapry jsem chytil na boilie Krill Bill. Mám radost, že jsem aspoň ulovil tyto dva kapry a mohl jsem si to s nimi užít.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk