Táto pojedeme na jesetery

Share Button

Sedíme tak doma na gauči a mladej povídá.  Táto pojedeme na jesetery. Oči  v sloup  s myšlenkou  , bože to je zase nápad .. , mu říkám to víš že jo pojedeme.  Tuto rybu opravdu nemusím a kdo mě zná to ví.  Samozřejmě chytit  si exemplář  okolo 50  kg tím většinou nepohrdnu,  ale takové ty metrovky co jsou nacpané  v každé louži a bohužel  už se objevují  i v revírech  státních ty opravdu nemusím,  ale přece nemůžu vzít svého čtyřletého syna  na   dvou metrové vyzy. No musím to teda vydržet.

Po pár dnech  jsme se opravdu vypravili na revír kde se  jeseter hojně vyskytuje a já věděl že nebude problém  ho přelstít.  Nijak jsem nepřemýšlel  nad strategii a nástrahou věděl jsem  že  jak mile udělám  na dně hromadu krmení  bude vyhráno a je úplně jedno co  za krmení to bude páč kolegům z východu  není nic svaté. 

   

Na  vybraném místě  jsem  vyprášil do vody pytel  halibut  pelet   a nahodil   mladýmu  dva proutky.  Záběry na sebe nedali dlouho čekat. Mladej  si přišel na své  a mou drahou polovičku za chvilku  boleli ruce  páč já jsem odmítal  s touto  rybou  zápolit.

   

Koukám tak do vody a nejednou  jsem na hladině kus za krmným místem  kde se voda skoro vařila  viděl  jak se ukázala kapří ploutev , bylo evidentní jak se kapři motali okolo a nemohli se ke krmení dostat.  Navázal jsem si  2  pruty  jeden  jsem   osadil   pop up  halloween  a druhý   vláčkem  kukuřice doplněným  zrnkem  gumové kukuřice .

Absolutně bez krmení  jen  nástrahu bez jakékoli další úpravy,  jsem obě nástrahy  dopravil  kousek dál  od rejdiště jeseterů . trvalo to dlouho  ale nakonec  se úspěch dostavil , i tak se někdy dá chytat.  Nic extra velkého  jsem neulovil  i když vím  že v té vodě plavou ryby  opravdu kapitální, ale nutno říci  že  jsem ulovil  dvě ryby  co  opravdu nechytnete každý den   krásného  oranžového strakáče  a bíleho  kapra .  

K jeseterům  jsem si vědom že mnoho rybářů  rádo  uloví  jesetera sibiřského , nebo jesetera ruského, případně většího bratra  těchto druhů  jesetera bíleho , nebo vyzu.  Proto závěrem připojím pár informací, vedoucích  k ulovení  těchto ryb.  Jeseteři upřednostňují,  především boilie a pelety  masových příchutí.  Cokoli co projde okolo, ryby  nebo halibuta jim padne za cíl.  Stačí  nebýt skrblík  a nějaké  to kilo  jin někde nachystat na hromadu a oni přijedou a dokud vše nezmizí cpou se válí se v krmném místě  dokud nepozřou i nástrahu s háčkem.

S pozdravem a přáním abych už nemusel na jesetery se loučí

Marek Tichý – Anaconda Czech Team