Těžká výprava na velkou vodu

Share Button

Těžká výprava na velkou vodu je za námi. Přítomnost Labe v bezprostřední blízkosti naší vody a velké aleje topolů, které právě kvetly, nám dělali velké starosti. Daleké vyvážky byly tím to faktem velice složité. Mnohdy množství květu na vlasci nám znemožňovali i přes velká očka kaprových prutů pořádné dopnutí vlasce. Celý týden vydržel stejný stav, do toho situace ryb, které na lokalitě nebyly ještě vytřené a byly na hranici, kdy už se nekrmili, ale chystali se na tření, které ještě plně nepropuklo.

1 (1)

No, co vám budu povídat. Velice rychle jsme pochopili, že ryby musíme odchytávat na náhodu, ve vodním sloupci, přilákaní a udržení ryby na krmném místě, ale i na nějakých těch zajímavých hranách, kterých jsme našli několik, nebylo možné. Ke slovu se dostaly Neon Pop Up  neutrálních příchutí a rozličných barev, které jsme nakládali do esencí našich oblíbených příchutí. Jako vždy hrál prim náš halloween jemuž šlapal na paty banán, tuti fruti a scopex s medem, nejúčinnější se nakonec ukázala plovka žluté barvy v esenci banán ve velikosti 20 mm a pak 2 seříznuté plovky, oranž a žlutá v esenci halloweenu .

1 (19)

Návazce jsme dělali od 1,5 metru do 3 metrů, bez žádných moderních vymožeností.  Pouze dlouhý, fluorocarbonový návazec o průměru 0,35 mm, zakončený 5 cm měkké, pletené šňůrky, Gentle Link opatřeným háčkem B988 velikosti 4. Vše fungovalo perfektně a spolehlivě.

1 (5)

Poučení pro vás … I když někdy podmínky nejsou nejlepší, na nic nečekejte. Vše máte vy ve vašich rukou, bez ohledu na to, jakou kuličku do vody hodíte. Svádět případný neúspěch na neúčinnost nástrahy je dle mého názoru ta největší ubohost, kterou může kaprař vypustit z úst. Vždy je cesta, jak rybu přelstít, nesedět, hledat, zkoušet a vymýšlet, modlit se ve spacáku na lehátku za záběr opravdu nefunguje.

S pozdravem  Marek Tichý  za Anaconda Czech Team

1 (2)

1 (3)

1 (4)

1 (6)

1 (7)

1 (8)

1 (10)

1 (11)

1 (12)

1 (13)

1 (14)

1 (15)

1 (16)

1 (17)

1 (18)

1 (19)

1 (20)

1 (21)