Týdenní „dovolená“

Share Button

Nastal čas odjezdu na mou první delší výpravu za kapry, příprava je v tomto případě velice důležitá a nic se nesmí podcenit, od nákupu baterek do čelovek, přes oblečení, až po množství krmení pro kapry. Jelikož jsem si k lovu vybral velkou pískovnu, krmení jsem vezl opravdu hodně, 100 kg boilie a pelet, v příchutích jsem měl jasno, Halloween a Kukuřici, to jsou příchutě které mě snad nikdy nezklamali, do zálohy mám sebou také boilie Tutti Frutti, na které jsem v minulosti měl také velké úspěchy. Připravil jsem se i na chytání ve sloupci, takzvaný „zig rig“, pro tento způsob lovu jsou jako stvořené neutrální fluo pop up boilie, která zaliji esencí, výhodou právě těchto pop up je jejich větší vztlak, než u klasického pop up.

První tři dny jsem chytal na Halloween a zig rig, záběry přicházeli celkem pravidelně a záběry chodily především na zig rig, ke kterému jsem krmil směsí boilie a pelet,  dále také metod mixem, do kterého dávám hodně vody, po dopadu na hladinu se tvoří krásné metod mixové mraky, druhý prut krmím jen boiliem.

Ve středu přišla změna počasí, ochladilo se a foukal nepříjemný vítr, který dost ztěžoval pohyb lodí na vodě a zig rig přestával fungovat. „S tím jsem tak nějak počítal“, říkám si, převazuji pruty na dno a přikrmuji u bójky. Bohužel zbytek týdne už není v takovém tempu, jako předešlé dny, chodí spíše malé ryby a záběry přichází spíše náhodně. Když ještě fungoval zig rig, záběry přicházeli vždy jen pár minut po nakrmení a zakalení pod vodní hladinou, platilo pořekadlo „kdo víc krmí víc chytá“, ještě že krmení bylo dost.

Za 7 dní pobytu u vody se na břeh podívalo spoustu krásných kaprů, dokonce i jeden šupináč přesahující hranici 18kg. Krásně strávených 7 dní u vody bez odpočinku, unavený, ale spokojený se vracím domů, ale moc se mi domů nechtělo, klidně bych si „dovolenou“ ještě prodloužil.

Za Anaconda Czech Team Petr Smítka