Týdenní očistec

Share Button

Ahojky, minulý týden jsme podnikly výpravu na jeden Chorvatský revír, před odjezdem jsme se informovali na jejich internetových stránkách o  možnosti rybaření. Bylo tam napsáno, že od středy měli být mezinárodní závody, ale pro malou účast byly zrušeny. Měli jsme radost, že to vše klapne, ale po příjezdu na revír nás radost přešla, když nebyly mezinárodní, tak si udělali klubové, ale to už nikam nenapsali! Tak jsme  se rozhodovali, jestli jet domů, potom správce volal na jinou vodu asi o  60 km dál, kde nám řekli, že nějaký místo tam je. O revíru jsme nic  nevěděli, akorát že jsou tam krásné ryby.

IMAG2085

Po příjezdu jsme uviděli  krásnou vodu s ostrovy a na první pohled super, ale to jsme ještě  nevěděli, co nás čeká. Jediné volné místo bylo u zmiňovaného ostrova. Musím podotknout, že už po cestě začalo pěkně pršet a v tom dešti jsme postavili tábor. Dále není nic zajímavého o čem psát, mysleli jsme, že u ostrova jim pěkně dáme, ale opak byl pravdou. Po třech dnech bez jediného pípnutí a neustálém dešti jsem se vydal na obhlídku jezera. Narazil jsem tam na  čechy a dal jsem se s nimi do řeči, řekli mně, že na tom místo, kde sedíme, se chytají kapři jen na jaře, kdy jdou do tření, málem jsem se vyvrátil! Ve středu odpoledne se uvolnilo místo na druhé straně jezera, tak jsme neváhali a v neustálém dešti se stěhovali. Celý čtvrtek proběhl už v zajetých kolejích, ze zoufalství už jsme nevěděli, co dělat, abychom  udělali záběr, až v pátek ráno se ozval hlásič a první kapřík 15 kg, radost byla obrovská, vzal si neuvěřitelnou kombinaci: 20mm moji oblíbenou třešeň s moruší nadipovanou stejnou příchutí, k tomu 20mm  schelfish také nadipovanou a to celé namočené v jahodovém koncentrátu MS Range !

IMAG2081

V poledne konečně po týdnu přestalo pršet a tak jsme sušili věci a chystali se na odjezd, který jsme měli naplánovaný na 16 hodinu. V 15.30 se nesměle ozval hlásič a na břeh se podíval krásný 18 kg lysec, vzal si 20mm schelfish s jahodovým dipem. Tak nakonec jsem bez ryby nebyl, ale byl to týdenní očistec!

 Za Anaconda Team Jirka Hladík