Týdenní výprava ke konci léta

Share Button

Tak se nám po delší době podařilo vymanit se z pracovních povinností a vyrazili jsme pozlobit kapříky a to na celý týden. Přípravu jsme rozhodně nepodcenili a kromě hromady vybavení jsme přibalili 60 kg pelet a cca 40 kg boilies, kde dominoval Halloween a doplněn o sladké příchutě z řady Crunch new formula a měli jsme i pár masovek z řady LT fisch.

1 (2)

Po příjezdu a vybudovaní tábora, jsme si projeli vodu a bojky umístili do vzdálenosti cca 100-150m  do míst, kde jsme viděli zajímavé lavice. První zakrmení bylo malinko masivnější a ukázalo se, že to byla dobrá volba, ryby byly při chuti a první záběry na sebe nenechaly dlouho čekat. A už první ulovené ryby nebyly z těch nejmenších, první den se nám podařilo překonat hranici 17kg, doplněnou o pár nádherných ryb přes 15 kg.

1 (4)

Druhý den výpravy byl ve velice podobném duchu, kdy jsme se přes „menší“ kapry dostávali opět k velmi pěkným rybám přesahující hranici 15kg. Ryby nás svou aktivitou překvapily a kolikrát sbíraly naše nástrahy těsně po zavezení, než jsme vůbec stačili sáhnout na pádla a dojet ke břehu.

1 (6)

Pádlování ve velmi teplém počasí a zdolávání velmi bojovných ryb nám dávalo docela zabrat. Mnohdy jsme nechali naše montáže na suchu abychom si chvilinku odpočinuli a vypili v klidu kafe. Naštěstí nás ryby nechaly relativně vyspat v noci.

1 (3)

Další den se záběry opakovaly opět v podobném duchu, ryby najížděly v hejnech a záběry přicházely v sériích, kdy jsme se s parťákem opravdu míjeli, jen když jsme si předávali loď. Celé toto úsilí bylo odměněno krásným dablem kdy jsme ve stejný okamžik zdolali krásné ryby s váhou 18kg.

1 (22)

Vše vyšlo opravdu na výbornou, trefili jsme se rybám do chuti a tak jsme samozřejmě malinko v koutku duše tajně doufali, že bychom se mohli pokořit hranici 20kg. A další ryba výpravy už se opravdu velice této hranici přiblížila, po sérii záběrů a nekonečného zdolávání, přichází Márovi záběr a po velmi odvážném a napínavém zdolávání ze břehu, kdy hrozí každou chvílí, že rybu necháte na hraně, nebo o slávičky upálíte, se na břeh podíval neskutečnej šupinatej parník s váhou 19kg.

1 (21)

Nepřestávali jsme pracovat a přiznám se, že s blížícím se koncem výpravy, už jsme se mnohdy museli přemlouvat, abychom vyjeli na vodu, odměnou za týdenní dřinu nám bylo opravdu spoustu krásných ryb a zajímavých situací, kdy se nám rozjeli dva pruty současně a vytáhli jsme jednu rybu a měla obě montáže předpisově zaseklé ve spodním pysku, v noci mi popíka nade dnem sbalil krásnej candát 🙂 chytali jsme krátké a vysoké ryby, do toho přišel neskutečnej vysportovanej dlouhán a právě rybí rozmanitost je to, co nás na téhle vodě tak baví.

1 (1)

Parádně jsme si zachytali a už v den odjezdu jsme zase vymýšleli, kdy se se zase na týden urveme a už teď pomalinku připravujeme pozdní podzimní výpravu, kdy se budeme snažit trefit do ryb v okamžiku, kdy budou žrát a nabírat na zimu.

Za Anaconda Czech Team  Marek Tichý a Daniel Dušek

1 (9)

1 (10)

1 (16)

1 (23)

1 (31)

1 (7)