Urban fishing

Share Button

Před nedávnem jsem se vydal na cca 2 ha rybník ke kterému z jedné strany přiléhá sídliště a ze strany druhé výrobní haly. Pro mě nová zkušenost a zároveň velké výzva, jelikož jsem zde byl podruhé a měl nějaké nevyřízené účty s místními kapry.

Voda je to krásná se spoustou úkrytů, popadaných stromů a větví ve vodě, jen hloubka se pohybuje průměrně okolo 1,7 m, takže ryby jsou zde velmi plaché a jakýkoliv pohyb na vodě ve člunu znamená dlouhé čekání, než ryba opět přijede na krmné místo.

 

Měl jsem informace, že ryby dobře reaguji na pop-up nástrahy prezentované těsně nade dnem a tomu jsem přizpůsobil krmení, montáže a celkově vybavení. Pro delší náhozy jsem zvolil prut Corky 12ft, 3lb osazené navijáky PC 52 LR 12000 a vlasec Rock Hooper o průměru 0,28 mm – nahazování jedna báseň a jako milovník navijáků s baitrunnerem, jsem velice rychle zvyknul na přesnou horní brzdu PCček .

Pro koncovou montáž jsem zvolil pevné olovo AT-I Cast bomb které má boční vývod vlasce a v kombinaci s krátkým fluorocarbonovým návazcem a použitím Anti tangle sleev, je tato montáž při náhozu nezamotatelná.

V měsících, kdy se začíná teprve pomalu oteplovat, preferuji sladké a ovocné příchutě nástrah a menší průměry, takže v hlavních rolích tentokrát Pop-Up Honig, Pop-UP Hallowen a neutrální 10 mm fluoro pop-up zastříknuté esencí. Co se týče krmení, tak opět kombinace malých pelet a půlených boilies zalité dipy v PVA.

     

Snad nikdy jsem ještě nevsadil vše na jednu kartu, což v tomhle případě byly popky, ale po pár hodinách se ukazuje, že to byla dobrá volba. Kombinace obhlídky revíru a vytipování hotspotů ve spojení s klidem na břehu a přesnými náhozy přinesly své ovoce. A po necelých 48 hodinách jsem odjížděl s šesti rybami od 6 do 13 kg. Vím, že se zde skrývají i pěknější kousky a velice rád se na tuto vodu na podzim vrátím.

Za Anaconda Czech Team Daniel Dušek