Úvod sezóny 2015

Share Button

Zdravím Vás v nové letošní sezóně. Zima naštěstí utekla velice rychle a než jsem se kolegy stačil rozkoukat, tak jarní slunce již pozvolna začalo oteplovat naše vody. První úspěšné vycházky na svazovou vodu jsem absolvoval s Romanem koncem dubna a začátkem května.

Tyto výpravy vždy trvaly jen několik málo hodin. Podařilo se nám ulovit jednoho menšího lysce a několik šupináčů, kterým kraloval Romanův metrový šupi. Tato ryba nám oběma udělala velikou radost, jednalo se o starého mlíčáka, který toho již evidentně hodně pamatoval. Při těchto velice krátkých vycházkách jsme lovili na boilie z řady Crunch New Formula, Mais (kukuřice) v průměru 20 mm. Jedna taková kulička putovala, vždy pod háček. Kolem našich montáží jsme krmili velice střídmě stejným boilies rozkrájeným na půlky a občas do vody putovala nějaká ta plechovka sladké kukuřice na zákrm. Voda měla v tu dobu lehce nad deset stupňů a pozitivní pro nás bylo, že aktivita bílé ryby byla na našich místech nulová. Montáže jsme umísťovali, jak už je naším dobrým zvykem kousek od břehu.

Bohužel času je málo a na kaprařinu, jako vždy ještě méně. Nicméně máme v plánu se konečně dostat k vodě na delší dobu, tak uvidíme co, se nám snad podaří ulovit na našich svazových revírech. Jestliže budeme úspěšní, tak se ozveme brzy znovu. Slušným a správným rybářům přejeme úspěšnou letošní sezónu.

S pozdravem za Anaconda Team Dvořři a Roman