Velikonoční kapraření

Share Button

Jak už se stává tradicí, tak mé rybářské výpravy začínají vždy den předem a to sice u kamaráda v rybářství, po jehož návštěvě si připadám jako po ježíšku a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Tentokrát jsem jel domů s novým oblekem Anaconda Tornado a Marek se mi smál, nač prý si kupuji zimní rybářský oblek na jaro (v duchu si říkám: Ať si trhne nohou ten oblek chci už strašně dlouho a tak se v něm třeba uvařím jen abych ho mohl mít).

Je sobota ráno a s kamarádem Honzou vyrážíme na náš oblíbený revír – je krásné větrné a sychravé počasí a tak v novém oblečení nejen dělám parádu, ale ještě je mi teplo. Po příjezdu na místo zjišťujeme, že jsou na revíru asi závody nebo minimálně mezinárodní sjezd rybářů (do háje to mají všichni tolik času jezdit na ryby? To nemůžou zůstat doma nebo jít na kolo když chci jít chytat já?)

No nic usedáme dobré místo na hrázi na návětrné straně (příšerně to tady fouká, ale já mám své Tornado – jsem naprosto v pohodě a v teple) a rozbalujeme náčiní. Od kluků vedle se dozvídáme, že ryby spolupracují, ale na co chytají říct nechtěli (no ať si to nechají my máme vlastní strategii a ještě jim ukážeme kdo je tady rybář). Rozbalit věci a nahodit bylo dílem okamžiku a rybářské orgie mohli začít. Strategie byla jasná jeden prut ovoce a druhý maso a pak se uvidí co dál…

První záběr na sebe nenechá dlouho čekat a je to krásný amur cca 75cm na masovku. Takto to jde celý den kdy jednoznačně nejvíce fungují masové koule jen a přímo na dno. Na panáčka ani sladké věci nefungují a tak postupně během dne přezbrojujeme jen a jen na maso. Za celý den se tak ven podívá celkem 22 ryb převážně Amurů (což je zvláštní – amur na masové koule a ze dna? Zajímavý jev). Největší radost mi však udělala předposlední ryba – krásný kapřík lysec cca 9kg s pěkným pupíkem.

Přesto, že celý den foukalo a mrholilo, přesto, že nám pár ryb spadlo, tak to byl nádherný den a já se těším až se sem opět vrátím a jak říkám není otázkou proč ale kdy?

Hezký den za Anaconda Fans Libor Doubek