Velikonoční nadílka

Share Button

Velikonoční nadílka

Hody hody doprovody,… Už jako malý chlapec jsem měl Velikonoce velice rád, protože jsem si vykoledoval něco speciálního, nebo zvláštního co po celý rok ne. I jako dospělí jsem na tento svátek nezanevřel, jen jsem vrbové proutky s košíkem vyměnil za uhlíkové pruty s podběrák a vyrazil si něco vykoledovat.

Po příjezdu k vodě jsem zjistil, že zde není takový nával, jako všude jinde v těchto dobách. Což mi dosti hrálo do karet a já měl čas a klid pro sledování vody. Hledal jsem místa, kde se dělají bublinky či kola na hladině, které signalizují pohyb ryby. Takový ten klasický běžný „watermaping“, který by se měl naučit každý rybář, za předpokladu, že chce dosáhnout lepších úspěchů. Zhruba po hodině sledování jsem si našel své místo, které vypadalo velice slibně a mohlo by poskytnout spoustu zajímavých ryb. Samozřejmě jsem ještě navštívil přísedící rybáře, abych získal co nejvíce informací.

Co se týče zvolené taktiky má to hlavně co dělat se stylem krmení. Místo toho abych masivně zakrmoval levnějším boiliesem, chci tento rok zkusit krmit pouze koulema Anaconda z řady Bionic Crunch, popřípadě je podpořit peletami podobných příchutí. Tentokrát padla volba na Strawberry Milkshake – Jahodový mléčný kokteil. Před prvním nahozením jsem na své vybrané místo nakobroval zhruba 20 kuliček a přidal jsem k tomu nějaké pelety s příchutí švestka. Osobně preferuji variantu, že v jednoduchosti je krása a podle toho jsem volil i montáž s vlasovým přívěsem, která se skládala z háčku velikosti 6 a fluorocarbonu 0,30 mm. Nedoplňoval jsem ji brokem a ani rovnátkem.

Posílám obě své montáže doplněné o PVA na předkrmené místo a budu čekat co se ukáže a zda-li vůbec nějaký záběr přijde. Sám jsem tomu totiž moc nevěřil a pokud ano nebude to nic velkého a bude se jednat o běžnou násadu. V době čekání jsem si ještě v předmočil koule, pro případné dokrmování. Tuto přípravu boilies volím vždy, jelikož při dokrmování má rychlejší nástup než kdybych tam hodil suché koule přímo z pytlíku a hlavně i pro rybu vypadá důvěryhodněji.

Píp píp píp… první jízda je tu! Chytám prut do ruky, přidržuji cívku a zasekávám! Avšak pouze chvíli cítím rybu na prutu, když v tom se vypla… Pro mě mírné zklamání. Bohužel není čas ztrácet čas. Připíchnu PVA ve kterém mám rozdrcené 4 kuličky a posílám montáž zpět na lovné místo a mírně přikrmuji. Blíží se půlnoc a trošku se ochladilo, proto jsem zalezl do spacáku. Naštěstí jsem v něm nevydržel dlouho!! Přichází razantní záběr, který přechází do brutální jízdy. Tentokrát už jsem si dal pozor a zhruba po 20ti minutách souboje byla ryba venku. Po přeměření a vážení zjišťuji, že díky tomuto krásnému šupináči jsem si zvedl svůj osobní rekord! Obrovská radost. Jelikož už se blíží půlnoc tak raději ani nenahazuji a počkám až do rána. Pouze jsem na lovné místo hodil zhruba 10 kuliček.

Ranní vstávání je to nejhorší obzvlášť, když se mi nedařilo usnout. Měl jsem plnou hlavu myšlenek na to, zda-li se objeví ještě nějaká pěkná ryba nebo ne. Přikrmuji a nahazuji. Ihned po nahození došlo k záběru! Ryba nebyla chycená za tlamu, ale byla podseklá vedle, což znamenaná, že ryby se opravdu na mém místě zdržují. Netrvalo to snad ani 2 hodiny a přišel další záběr. Po souboji se v podložce mrská lysec. Sice byl menší, ale vše vynahradil svojí bojovností a úžasnou stavbou těla. Ostatní rybáři už zabalili své vybavení a odjeli. Já však vytrvám! Úspěchy jsem měl a proto jsem neměnil taktiku a ani místo. Což se vyplatilo a přichází krásný šupinatý poledňák, který mi opět udělal neskutečnou radost. Bohužel toto byl poslední záběr mé výpravy. Přichází totiž prudké ochlazení s deštěm a nočním mrazíkem. Aktivita ryb bohužel úplně utichla a já v té zimě vydržel čekat do druhého dne do oběda… bohužel marně. Nezbývá nic jiného než sbalit věci a vyrazit domů.

Tato výprava pro mě bylo dosti zásadní. Nejen tím, že jsem se vypravil na menší stojatou vodu kde jsem testoval novou taktiku lovu a hledat velké kapry. Ale také v tím, že jsem chtěl vyzkoušet nové vybavení, které jsem si pořídil. Ve zkratce k vybavení – jedná se o pruty Anaconda Vipex v délce 3.6m a s ohozovou zátěží 3 libry. Dále navijáky PC52 – LR s velikostí cívky 12000 a návinem vlasce FluoVis 0,30 mm a hlavně nové hlásiče záběru Nighthawk MGX-7.

Velice bych chtěl poděkovat svatému Petru za to, že mi tak pěkně na Velikonoce nadělil v podobě těchto ryb a brzo se zase ohlásím od vody!

Jakub Horníček – Anaconda Czech team