Velikonoční pekelná nadílka

Share Button

Jako každý rok, tak i letos budu trávit velikonoční svátky u vody. Jsou to prostě čtyři dny volna k dobru a tak by byla škoda je nevyužít. Letos navíc panuje abnormálně dobré počasí. Pamatuji časy, kdy jsem se o velikonocích u vody za jeden den opálil, zmokl i zapadl sněhem. A o všechno prosím v jeden den! Šílená doba, i když popravdě za déšť bych se ani nezlobil.

 

Plán na celé čtyři dny je následující. K vodě budu chodit dvakrát denně, ráno a večer. Vždy maximálně na čtyři hodiny. Důvodů k tomu mám několik. Zaprvé doma předělávám zahradní jezírko a den bude patřit práci. Také jsou přeci svátky a tak chci být i s rodinou, no a v neposlední řadě, nerad bych propálil svůj flek a tak se chci vyhnout chytání přes poledne, kdy je u vody nejvíce lidí. Kvůli nenápadnosti jsem na místo chodil pěšky, s kárkou, kde jsem si vozil věci potřebné k rybolovu. Auto jsem nechával necelá dva kilometry od místa lovu. Tato taktika byla sice pracnější, ale své ovoce nesla. A to hned po první hodině lovu, kdy jsem na boilies Halloween se stejnojmennou plovoucí kuličkou nastraženou na panáčka chytil kapra o délce 85 cm a váze odhadem 13 kg.

Odhadem proto, že jsem nějak dospěl k momentu, kdy pro mě váha není důležitá. Nehoním se za rekordy. Jde mi hlavně o relax a odpočinek. Radost mám z každé zdravé a neponičené ryby, kterou chytím. Rozměr a váha je až to poslední co mě zajímá…. Tomu říkám krásný začátek. V ten den to byl jen rozjezd. Během ranní vycházky se mi povedlo zdolat tři ryby, které byly o něco menší, přesněji 74 a 76 cm. Večer byl na záběry bohatší. Ovšem co se ryb týče, jejich velikost poklesla. Celkem jsem měl pět záběrů. Nejspíše mi do krmného místa najelo hejno stejně starých ryb o délce od 68 do 73 cm. Z toho byl jeden tloušť. První a taky poslední tloušť, kterého jsem chytil. Později už jsem na ně nenatrefil. Čemuž dopomohla i má krmná taktika. Po příchodu jsem do vody naházel na oba pruty dohromady 0,5 kg boilies. Ve složení boilies Bionic Crunch Tropical Monkey a Halloween o průměru 20 mm.

Obě tyhle boilies se velice dobře osvědčili v zimě. Kde své kouzlo dokazovaly až do Silvestra. A tak jsem chtěl jejich vliv na ryby zkusit i teď na jaře. Po každém záběru jsem doplnil krmení o další hrst na prut. Jinak jsem nekrmil. Nakonec tato volba nástrah a taktika vydržely fungovat celé čtyři dny. Nachytal jsem dohromady 14 kaprů v rozmezí 68 až 85 cm. Z nichž mě nejvíce zaujal lysec, který se mi do řeky moc nehodil. Jednalo se o mladou rybu v délce 73 cm, která měla neskutečné proporce. Tak vysokou rybu bych čekal spíše někde na francouzském jezeře, ale tady v Labi? No, pokud bude takto prosperovat dál, bude z něj jednou kapr na titulní stranu prestižního časopisu. Přejme mu proto štěstí, stejně jako všem slušným a rozumným rybářům.

Lovu zdar Vašek Jícha