Velikonoční ryby

Share Button

Blížily se nám Velikonoce a jsem s Honzou vymýšlel, kam pojedeme na ryby. Jelikož malá svazová řeka měla velký průtok, tak jsme se rozhodli, že pojedeme na svazovou přehradu. V pátek večer nakládáme auto a už se těšíme na další den, až vyjedeme. Na náš vytypovaný flek se musíme přepravit člunem. Auto zaparkovaný, člun naložený a hurá na vodu. Po hodině jsme na místě, můžeme začít vybalovat věci a chystat vše k lovu kaprů. 

Po zjištění hloubky začínám krmit peletami a boiliem. Pro tuto výpravu jsem zvolil příchutě Mais 20 mm a Shellfish 20 mm. Byla velká změna počasí, ryby vůbec nespolupracovaly, občas nám zasněžilo či zapršelo. K večeru jsem přehazoval pruty, a když jsem ho vyndával, svou montáž jsem zasekl do nějaké ryby. 


Neskutečný souboj, obrovský tah, 20 minut na lodi velkého souboje. Když jsem Tolstolobika položil do člunu, nevěřil jsem svým očím – ohromná radost. Máme tu večer, kdy začíná hodně pršet. Změna počasí nám zarazila záběry. Konečně píp, píp a přišel krásný lyseček. Přišel na Shellfish 20 mm. První a zároveň poslední záběr.


Poslední noc jsme neudělali ani záběr. Máme 3 hodiny odpoledne a můžeme balit. Pěkně nám do toho pršelo. Byly to krásně strávené 3 dny u vody.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk