Víkend

Share Button

Na poslední  výpravě  jsem  se potýkal z větším množstvím neproměněných záběrů, jistě to znáte. Použijete vše, na co jste zvyklí, co máte odzkoušené  to co vám sedí a prostě něco visí ve vzduchu  a ryba padá, čekáte na záběr hodiny nebo dokonce dny, pak to přijde a bum  ryba se odporoučí, to jsou situace, kdybych  asi  dohodil celým prutem dál,  než normálně nahodím.

Co teď ?

Tak asi nejdůležitější je zkrotit emoce a zamyslet se. Kolikrát už jsem seděl a koukal na návazec s kuličkou v dlani a říkal si : „Sakra co je ?“  V těch situacích  většinou neměním tip háčku, protože háčky co používám mě prostě sedí, ale spíše si pohraji s délkou vlasu , tipem návazce a hlavně velikostí háčku,  nejsem přílišný zastánce  pidi malých háčků  a jelikož většinu roku používám větší nástrahy nejčastěji mám na  návazcích háček  číslo 4. Na podzim a brzkém jaře používám háčky velikosti 6.. Pokud něco zlobí a ryba padá, klidně sáhnu i po háčku číslo 2, který mě u modelů  Power carp a Power carp II od Anacondy nepřijde nikterak brutálně velký, už vůbec ne, když se pod ním houpou dvě kuličky halloweenu  24 mm. 

Vždy začínám lov z cela klasickým návazcem z měkké šňůrky, většinou  25 liber pokud jdu do mušlí  sahám po ztuženém slim skinu, který je po odhalení ztužené vrstvy velice ostrý a odolný v tom případě beru jasně 35 liberní materiál. Pokud jsou problémy,  velice rád sáhnu po návazci z fluorocarbonu. Ten většinou používám  o průměru 0,35 a 0,40

 

Ať při situaci, když ryby padají uděláte jakoukoliv změnu dost často to zabere, říct přesný důvod nebo recept  co má člověk udělat, aby vše bylo v pohodě  a najednou to začalo fungovat jak má, to asi neumím, ale se zárukou vím, že jakákoli změna v montáži pomohla.

1- Změna materiálu, ze kterého je montáž vyrobená.

2- Změna délky montáže.

3- Změna délky vlasu s nástrahou.

 4- Změna velikosti háčku.

5 – Vynechání  rovnátka nebo změna materiálu rovnátka.

6 – Výměna háčku ( ne vždy je nutný jiný tip , stačí prostě nový )

 

Snad vám tito tipy  pomůžou v případném problému, mě to většinou pomůže. Petrův zdar a hodně úspěchů na břehu našich řek a rybníků.

S pozdravem Marek Tichý Anaconda CZ