Vycházka na jistotu

Share Button

Konečně jsem si našel pár hodin času, abych mohl vyrazit na ryby. Připravovat a balit si věci na ryby, bylo pro mě vysvobození z každodenní práce. S radostí nakládám nejnutnější věci do auta a šup k vodě. Věděl jsem, že místo kde budu chtít chytat je nějaký kus od parkoviště a tak balím jen nejnutnější věci. Teploty panují naprosto šílené, ale nezbývá nic jiného, než se kousnout a chvilku vyčkat než přestane svítit.

Nechtěl jsem vymýšlet nějaké zlepšení či novinky. Vím, co na tomto místě funguje a tak byla volba jasná. Panáček Halloweenu na jeden prut a Fire Tuna na druhý. Kombinace, která zde vždy fungovala na jedničku. Sluníčko zapadá a já si užívám ty krásné chvilky u vody jako malý kluk.

Po necelé hodině od nahození, přichází krásná jízda v podobě prvního šupíka, kterému se vůbec nechtělo z vody, a tak jsem si zdolávání užíval o to více. První ryba vždy potěší nejvíce a obzvlášť, po tak krátké době od nahození.

O to je tato vycházka krásnější, když se v noci prut rozjíždí znovu, tentokrát mnohem razantněji než předtím. Cítím, že ryba bude o něco větší než předtím, a tak se snažím neudělat žádnou zbytečnou chybu. O to mám větší radost, když se u břehu ukáže nádherný lysec. Noc ještě nekončí a mě se podaří vytáhnout krásného kapra s pořádným pupkem. Nádherně stavěná ryba je krásným příkladem, že se zde rybám daří dobře a dle jejich krásně čistých tlamek nejsou mnohdy ani chycené jak na některých revírech nebývá zvykem.  

Tato vycházka byla skvělá. Opět jsem se divil, jak nádherné ryby u nás máme a měli bychom si jich mnohem více vážit.

Za Anaconda Czech Team Jirka Kučera