Vycházka za kamarádem

Share Button

V práci jsem skončil kolem poledne. V tu chvíli mi zazvonil telefon a ozval se mi kamarád, že loví na jednom rybníku a že to nebere. Mě napadlo, že bych se za ním mohl zastavit na pokec. Rychle jsem hodil pruty a pár věcí do auta a vyrazil jsem.

Měl jsem před sebou 4 hodiny lovu. Na takto krátkou dobu nemá cenu se zaměřovat cíleně na velkou rybu. V tak krátké době jsem rád za každý záběr.

Nástrahy jsem zvolil hodně atraktivní a silně aromatické, díky velkému množství bahna na dně rybníka. Na oba pruty jsem nastražil 16 mm pop-up Halloween, které byly dlouho nadipované. Pro maximální atraktivitu jsem pop-up obalil v powderu o stejné příchuti. Směs do PVA punčochy jsem namíchal z malých ovocných peletek a nadrceného boilie Halloween.

Záběry přišly v celku brzy. Nakonec se mi povedlo ulovit 5 menších kaprů. Bylo to krásně strávené odpoledne u vody s mým kamarádem. Tímto bych Vám hlavně chtěl říct: „Nebojte se vyrazit k vodě i na krátký čas, ale pořádně si rozmyslete, jakou nástrahu dáte na háček.“

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk