Vydřené ryby

Share Button

Zdravím příznivce a nadšence kaprařiny. Před týdnem jsem i přes nepřízeň, která panovala na řece Labi v podobě zvýšené průtoku pohybující se na rozmezí od 250 – 300 m3/s z důsledku vytrvalých dešťů, které nás minulý týden navštívily, což mělo samozřejmě za následek i to, že řekou proplouval i značný bordel v podobě větví, trávy a jiných nečistot.

IMG_0149

Počasí si hold člověk naplánovat nemůže a pokud je volno, je třeba využít každé možnosti být u milovaného revíru a to i za nepříznivých podmínek. K vodě jsem vyrazil na 2 dny, kdy po příjezdu na místo v odpoledních hodinách bylo jasné, že nebo za těchto skutečností přemluvit nějakého kapra k záběru, obzvláště navíc pokud Vám soudruzi každou chvíli hýbou s hladinou vody, která během této výpravy klesala a zase stoupala o několik desítek čísel jako na houpačce.

IMG_0152

Sebou jsem si vzal boilies s příchutí krevety s česnekem a samostatný česnek. Vzal jsem si tyto příchutě záměrně, kdy mi bylo jasné, že za těchto podmínek je potřeba mít ve vodě něco, co nejenom rychle zaujme svým aroma, v čemž česnek nemá konkurenci, ale i co rychle funguje. Na jednu montáž šel panáček 20 mm krevety s Pop-up žluté barvy o velikosti 20 mm, obě nadipované v tekutém dipu krevety spolu s PVA punčochou, na druhou montáž šel česnek v kombinaci 20 + 16 mm na dno spolu s PVA punčochou. Po náhozu jsem nakrmil jen střídmě ke každé montáži, do půlnoci jakožto i celý následující den jsem nezavadil o šupinu. Až další den ráno kolem půl 7 mě probudil záběr, kde na jehož konci byl po pár klidných výpadech u břehu labský pěkně stavěný lysec, kdy se mi při jeho fotodokumentaci rozezněl druhý signalizátor, což měl na svědomí zase opačně typicky říční šupi. Lysec neodolal česneku, říčák krevetě. Letos můj první kapří dabl, tak že probuzení jak se patří a sluší a navíc jsem byl rád, že si tímto udržím pomyslnou letošní bilanci, co vycházka k vodě, tak vždy aspoň jeden kapr.

20160718_102008

Po půl 11 mi jednou, dvakrát pípl příposlech a já šel k prutu s tím, že se za vlasec zachytila nějaká větev, avšak po příchodu k němu se mi pomalu rozjela cívka a já si vychutnával jak očima, tak posléze i paží jak si ryba bere jeden metr za druhým. Síla boilí česneku i za těchto negativních podmínek udělala své a já se chvilku před odjezdem kochal při pohledu na říčního labáku s váhou přes 13 kg. Po vpuštění ryby zpět do jejího vodního království jsem vše zbalil a místo zase na pár dní opustil.

Brzy při dalších toulkách za labskými kapry se s Vámi čtenáři těší Šaman z Anaconda Czech Teamu.

IMG_0102

20160718_070134