Výprava do neznáma

Share Button

Konečně se mi podařilo vzít si v práci dovolenou a strávit volný čas na rybách.Den před odjezdem jsem nemohl moc usnout a stále se mi v hlavě honily myšlenky jakou nástrahu zvolím, aby fungovala co nejlépe.

Konečně ráno a já balím veškeré věci, včetně jídla na 3 dny. Po příjezdu na místo jsem neviděl žádnou aktivitu, ale věděl jsem, že se to může během výpravy změnit. Na první prut jsem zvolil boilie řady Crunch s příchutí Treska a doplnil jsem jej o 16 mm pop up kuličku stejné příchutě.

Na druhý prut jsem zvolil dvě 20 mm kuličky na dno s příchutí kukuřice. Záběry chodily v pravidelných intervalech a já jsem měl tu možnost vytáhnout na břeh několik krásných kaprů.

Druhý den jsem zpozoroval, že ryby dávají přednost kuličkám na dně před panáčkem a proto jsem na první prut dal dvě 20 mm kuličky s příchutí tygří ořech. Bylo vidět, že tato změna byla správnou volbou a podařilo se mi přelstít i kapry s váhou přes 10 kg.Bohužel tato krátká výprava utekla jako voda a musel zpět do práce. Ale určitě bych se chtěl na tuhle vodu ještě jednou podívat a užít si tak krásné zážitky od vody jako nyní.

S pozdravem Jiří Kučera