Výprava snů

Share Button

Zdravím rybáři a rybářky. Opět tu pro Vás mám další zprávu od vody. Můj osobní čas mi umožnil jet na noční vycházku. Místo, na které jsem vyrazil, jsem si v minulé vycházce prozkoumal, takže to pro mě tentokrát bylo lehčí. 

Nástrahy jsem použil úplně stejné. 2 x 20 mm a 16 mm pop-up Tutti Frutti. Na místě jsem byl chvilku před setměním. Aktivita ryb byla nulová, ale to se změnilo, když přišla tma – ryby začaly skákat, občas i na mém lovném místě. Tentokrát jsem jistou změnu provedl. Změna spočívala v tom, že ze ztužených návazců byly kombinované návazce. 

První záběr přišel 3 hodiny po nahození, další záběry těsně nad ránem. Když vysvitlo sluníčko, ryby přestaly brát – což není na malé řece nic neobvyklého. Nic méně už jsem byl dost spokojený, protože jsem měl ulovené 4 kapry s krásnou váhou. Pořád jsem si říkal, že by mohl kousnout nějaký ten chlapák s váhou přes 10 kg. Kapr přes 10 kg je jedním z mých cílů pro tento rok z tohoto úseku řeky. Kolem 10 hodiny dopoledne přichází záběr na panáčka a ryba mi svoji silou ukazuje, že se mi jen tak nevzdá. Po chvilce zdolávání mám na podložce kapra 10+. Mám neskutečnou radost, cíl splněn.

Za chvilku jsem musel balit. Řekl jsem si, že počkám na „poledňáka“ a pak pojedu. Bylo 11:30 a přišel mi pomalý záběr opět na panáčka. Při dlouhém souboji jsem si říkal, že to bude pěkná ryba. Dobře znala, kde se skrývají překážky ve vodě a občas mi do nich vjela. Po dlouhé době jsem podebral kapra. Při pohledu na něj jsem zůstal koukat na nebe a moc děkovat sv. Petrovi za toho brutálního šupíka z malé svazové řeky. Krásný šupík, který má neskutečný potenciál a je magicky vysoký. Obdržel jméno Pupkáč. 

Takovéto ryby si moc vážím, protože vím, že těchto kaprů s takovou stavbou těla je na malé svazové řece málo. Za 18 hodin jsem chytil 7 kaprů a z toho 2 přesahující hranici 10 kg. Těchto výprav se na malé řece člověku moc nepovede. Sami se můžete podívat na fotky, na kterých jsou krásné kapři a samozřejmě i já.

Za Anaconda Czech Team

Ondřej „Souček“ Suk